זוכרים את דורון לב: מסורת הנצחתו של חלל צה"ל, דורון לב ז"ל, מחולון, נמשכה גם השנה בדרך ייחודית ומעוררת הערכה. כמידי שנה, זו השנה התשיעית ברציפות ומאז נפילתו של דורון ז"ל, ליוותה את אליפות בתי הספר התיכוניים בכדורסל תחרות הסטטיסטיקאי המצטיין לזכרו.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

בתי הספר הנוטלים חלק באליפות מציבים צוותי סטטיסטיקה מיוחדים לטובת מעקב אחר פעולותיו ותרומתו של כל שחקן ושחקן. השנה הוחלט להעניק את הפרס לבית הספר התיכון הגימנסיה הריאלית ראשון לציון. הטקס, בנוכחות אבי ושוש לב, הוריו של דורון ז"ל, התקיים במהלך משחקי חצאי הגמר של אליפות ליגת העל של בתי הספר שהתקיימו השנה בחיפה. הפרס הוענק למנהלת בית הספר וחברי צוות הסטטיסטיקה של בית הספר.הפרס ניתן מידי שנה בידי התאחדות הספורט לבתי הספר לבית ספר אחר ברחבי הארץ ובא להביע הערכה על שימוש בתוכנת סטטיסטיקה מיוחדת שדורון לב ז"ל היה בין הראשונים בישראל שהביא ליישומה הלכה למעשה בהיותו תלמיד תיכון לפני כ־10 שנים.

התוכנה המיוחדת "עמית לכדורסל" הקרויה על שמו של עמית קוסובר ז"ל, הינה תוכנת סטטיסטיקה המסייעת לעיתונאים ובעיקר למאמני כדורסל לבצע מעקב אחר תרומתו הסטטיסטית של כל שחקן ושחקן על המגרש. תוכנה זו הפכה להיות חלק חובה ובלתי נפרד ממשחקי הכדורסל הרשמיים בישראל בשנים האחרונות.

יש לציין כי בעבר, בעת שדורון ז"ל, החל להחדיר את התכנה לשימוש בתיכון "קריית שרת", שבו למד הוא אף זכה על תרומתו בנושא לפרס מיוחד משר החינוך דאז, יוסי שריד. כמו כן, הוזמן דורון ז"ל בעבר להפעיל וליישם את התכנה המיוחדת באירועי ספורט גדולים כולל באחת המכביות ובמשחקי נבחרת ישראל.

ההורים, אבי ושוש לב, הביעו הערכה רבה ותודתם להתאחדות בתי הספר בישראל בראשות זיו ישראלי ותומר ארצי על הדרך המרגשת והמיוחדת שנבחרה להנצחת זכרו של בנם, דורון ז"ל, במפעל האליפות הארצית של בתי הספר התיכונים שתופס תאוצה גדולה ומשודר בטלוויזיה הארצית ומופק ע"י התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל.

התאחדות ספורט לבתי ספר בישראל הוקמה בשנת 1994 כאשר מטרותיה הן: טיפוחם וקידומם של החינוך הגופני והספורט בבתי הספר לשם קידום הישגיהם, שיפור בריאותם, עיצוב אישיותם הרמונית והתנהגותם החברתית של התלמידים כדי להכשירם לבצע ביעילות את תפקידיהם בחברה ובלימודים, במדינת ישראל ומחוצה לה.

ההתאחדות מעודדת את בתי-הספר להקים ארגון ספורטיבי המאגד פעילות חוגית עממית בעלת ערך מתמשך לכל החיים במגמה לדרבן את בני הנוער לפעילות גופנית בזמנם הפנוי בהווה וכאורח חיים בעתיד. בעקבות פעולות אלו הוקמו מועדוני ספורט בית-ספריים רבים, המשמשים כמרכז קהילתי לספורט הן לבני נוער והן למבוגרים.

כיום מטפחת ההתאחדות תשעה ענפי ספורט בגילי ילדים, נערים ונוער, שבעה מהם ענפים אולימפים (כדורסל, כדוריד וכדורגל-ילדות ונערות בלבד, כדורעף, כדורעף חופים, טניס שולחן ואופני הרים-ילדות וילדים, נערות ונערים) ושני ענפי ספורט שאינם אולימפיים (שחמט וניווט ספורטיבי - ילדות וילדים, נערות ונערים).

האתר של דורון באינטרנט: http://doron-lev.ad-olam.co.il/

האתר של התאחדות הספורט לבתי הספר: http://schoolsport.co.il/