האוכל של השכנה טעים יותר?: תוכי, אם לא משגיחים עליו, עלול לעוף ולברוח. את השיעור הזה למדה על בשרה תושבת חולון. למזלה, טוב ליבה של תושבת העיר החזיר לה את החיוך, ואת ציוצו.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

לפני מספר שבועות רכשה ג' (שמה המלא שמור במערכת), בת ה־26 את התוכי והעניקה לו את השם "לולי". ביקור שערכה לו על גג בניין המגורים שלה, הסתיים באכזבה מרה עבורה.

"שיחקתי איתו על גג הבניין שלי שנמצא בקומה הרביעית ברחוב שנקר, ופתאום הוא עף לי. היה נדמה לי שהוא מצפה שאעוף איתו, הוא היה רק בן שלושה חודשים וכנראה לא הבין שאני לא יכולה לרחף אחריו מעץ לעץ. לא ידעתי אם אראה אותו שוב. למרות שהייתי מאוד חולה רצתי ברחובות וחיפשתי אותו".
אבל לא הרמת ידיים.

"נכון. תליתי שלטים עם תמונתו של התוכי על עצים לאורך רחוב סוקולוב. חששתי שמי שימצא אותו ינסה למכור אותו בשל מחירו היקר. נקשרתי אליו מאוד וחששתי שלא אראה אותו שוב לעולם".

ומה קרה לבסוף?
"כבר למחרת התקשרה אליי אישה שראתה את השלט שלי בסוקולוב פינת רחוב קוגל. היא סיפרה שביקרה אצל קרובת משפחה שלה ברחוב סוקולוב וראתה בחלון תוכי מסוג ג'קו. היא נתנה לי את מספר הטלפון שלה ותוך כמה דקות אני ואבא שלי היינו בדרך אליה. כשהגענו לא ראינו אותו. רק אחרי כמה זמן אבא שלי שם לב שהוא מתחבא בצמרת העץ. האישה הזאת גרה בקומה גבוהה וכנראה בגלל זה היה קל ללולי למצוא את החלון שלה, כי הבניין בולט ברחוב.

"האישה הייתה מאוד אדיבה והכניסה אותנו לביתה. היא סיפרה שלולי בא אליהם מידי פעם והם נתנו לו אוכל. בעלה סיפר שהתוכי מאוד חברותי והיה יושב לו על הכתף ללא כל חשש".

איך לולי הגיב כשראה אותך?
"הוא צרח בטרוף ולא הפסיק לעשות קולות שמחה במשך שעה. זה הפתיע אותי כי סוג התוכי הזה מאוד רגיש. אם אני לא מעניקה לו חיבה במשך כמה שעות הוא מיד עושה איתי 'ברוגז' ומתעלם. לפי האדמומיות סביב העיניים שלו היה ברור לי שהוא לא שתה מספיק. למרות שהם האכילו אותו הוא היה מאוד רעב, כיוון שהוא בררן באוכל ואני משערת שהוא לא אכל כל דבר שהציעו לו".

עבור ג' ברור שמציאת התוכי היקר היא בגדר נס. "אני יודעת שזה לא ברור מאליו שהחזירו לי אותו. לא הרבה אנשים היו מחזירים חיה כל כך יפה, שקשה לאתר", מודה ג'.

"למרות שבשלט התחייבתי להעניק פרס כספי, היא לא הסכימה לקבל כסף. היא אמרה שהיה להם נחמד להאכיל אותו וזאת לא הייתה טרחה. אבל בכל זאת קנינו לה מתנה יפה ואפילו אבא שלי סייע לה בתיקון בבית".

איך מונעים את הבריחה הבאה של הג'קו?
"עכשיו אני שומרת עליו אצלי בחדר ואין מצב שאניח לו לברוח שוב. הוא מאוד מיוחד, וכשהוא יגדל הוא אמור לדעת לדבר".
מה יהיו המילים הראשונות שתלמדי אותו?
"את הכתובת שלנו!".