עבירת התנועה הצילה חיים: הקלאסיקה הישראלית "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם", הייתה הכי קרובה שאפשר כדי לתאר את הסיטואציה שהתרחשה בצומת בחולון. מה שהחל, מצד אחד, כלכידה אפשרית של עבריין תנועה כבד בידי שוטר קהילתי, הפך, מהצד השני, להצלת חיים של ממש, דווקא ברגעים שהכל נראה אבוד לחלוטין.

אוהבי חתולים ששילמו מחיר:
לחובבת החתולים מבת ים זה עלה בדו"ח
צפו: עצר לחלץ גור חתולים וקיבל קנס
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

יום חמישי שעבר, שעות אחר הצהריים, צומת הרחובות אלופי צה"ל ומשה שרת בחולון. השוטר, רס"ר בכיר אילני שמואל, היה בנסיעה שיגרתית נוספת על האופנוע המשטרתי ברחובות האמורים. כשהתקרב לצומת נאלץ להאט ולעצור בשל הרמזור האדום.

יוני דהאן, מגדל סוסים, בן 28 מפתח תקווה, סיים יום סידורים בעיר ועשה דרכו חזרה לכיוון אם המושבות. הוא התקרב עם אופנועו לצומת אלופי מנשה-משה שרת ועצר ברמזור האדום. לפתע הוא הסתכל היטב לצדדים, ראה שאין תנועה, חצה ודהר לתוך הצומת, היישר לכיוון אחד ממסלולי הצומת, שם עמד אוטובוס ברמזור אדום, ממתין לירוק שיתחלף.

דהאן נטש את אופנועו בצד, מיהר רגלית וסימן לנהג האוטובוס בכל לשון של בקשה לעצור. הנהג שעה לבקשתו וזה באופן מפתיע - זחל תחת האוטובוס ושלף שלושה גורי חתולים, שבחרו להתמקם דווקא מתחת לגלגלי האוטובוס שביקש להמשיך לנסוע, תוך שהוא כמעט מוחץ אותם למוות.

רס"ר שמואלי נדהם מתעוזתו של רוכב האופנוע דהאן, וכשהתחלף הרמזור לירוק מיהר לזירה, לא לפני שנדהם עוד יותר מכך שזה השליך את אופנועו בצד. "כשראיתי שהוא עובר באדום ועוד נוטש את האופנוע באמצע הצומת הייתי משוכנע שמדובר בגנב שהבחין באופנוע משטרה ומנסה להימלט ממני. מיד קראתי לו לעצור", שיחזר רס"ב שמואלי את רגעי הדרמה.

"מיד כשהשוטר צעק לעברי לעצור, התרוממתי מהמדרכה והצגתי בפניו את הגורים שאחזתי בידי. הוא נדהם, הבין את הסיטואציה ומיהר לגשת לעזור לי איתם", סיפר דהאן לכתבת "ידיעות חולון" שהיתה עדה למתרחש, דקות ספורות בלבד לאחר סיומה החיובי של הדרמה בצומת.

אגב, רגע לפני שנהג האוטובוס המשיך לדרכו, הוא הבחין שאחד מגורי החתולים שנבהל מכל המהומה, נמלט היישר מתחת לגלגלי מונית שנהגה עצר בצד. נהג האוטובוס הסב את תשומת הלב לחתול התועה, השוטר עצר את התנועה וסייע להציל את חייו של הגור הרביעי.

דהאן, לא פחדת להסתכן כך?
"ממש לא. זו לא הפעם הראשונה שאני מציל בעלי חיים. אני מגדל סוסים בפתח תקווה ומאוד אוהב חיות. הייתי זהיר, לא הייתי מעז לעבור אם הייתי רואה רכבים".

ורס"ר בכיר שמואלי? הוא שיבח את מעשיו של דהאן. "לא הרבה אנשים היו מתנהגים ככה. מגיע לו כל הכבוד, אין ספק שמדובר באדם מאוד אנושי ואכפתי.
"עם זאת, מכמונת המהירות צילמה את האופנוע שלו עובר באדום, אבל בגלל שברור שהוא לא אשם, לקחתי ממנו פרטים ואדאג לבטל לו את הדוח".

לגורים שלום. הם כלל לא הבינו על מה כל המהומה ונמלטו לגינה סמוכה מבלי להודות למצילם. עכשיו הם מחכים לאנשים טובים נוספים, שיזכרו לתת להם מזון ומחסה, ולא תחת גלגלי מכוניות.