גנוב על אשתו: אם מקבלים מתנה, צריך, כך מסתבר, לדעת לחנך אותה לשמור על שקט. את השיעור הזה למד על בשרו תושב חולון החשוד בגניבת קוף מגן החיות בקריית מוצקין.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

האיש (40) נעצר בשבוע שעבר לאחר שבסלון דירתו נמצא קוף ננסי. לאחר מעצרו בידי שוטרי משטרת מרחב איילון ותחקור קצר בתחנת המשטרה, הועבר האיש למשטרת זבולון שבקריות, שאנשיה חוקרים את הפרשה המוזרה.

הקוף שנמצא בדירה בחולון הוא אחד מששת הקופים מזן "סנאי" ננסי, שנגנבו, בתחבולה, מגן החיות העירוני של קרית מוצקין. על פי הערכת המשטרה, האדם שגנב את הקופים ביקר בגן החיות והאכיל את הקופים באמצעות חטיפי במבה אליהם הזריק סם הרדמה.

מיד לאחר שטעמו מהחטיף, איבדו הקופים את הכרתם, והאיש, שהכניסם לתיק, נעלם מגן החיות מבלי שאף אחד הבחין במעשיו. קופי ה"סנאי" משמשים, בין היתר, לטיפול בילדים בעלי תסמונת דאון, ומסיבה זו, הם נחשבים לקופים יקרים.

ביום רביעי שעבר התקבלה הודעה אנונימית בתחנת משטרת מרחב איילון במהלכה סיפר המודיע כי הוא שומע קולות מוזרים הבוקעים מדירה בקומת הקרקע של בניין מגורים בחולון.

עם הגעתו של צוות הסיור שהתבקש לטפל באירוע, שוטרת ושוטר, החליטה השוטרת, קטנת המימדים, לנסות ולחדור לחצר הדירה. כאשר עמדה מול חלון המרפסת, נדהמה לגלות כי מי שאחראי לקולות המוזרים הוא קופיף קטן המתרוצץ בסלון הדירה.

מאחר וחל איסור על החזקת קופים בדירת מגורים, ביקשה השוטרת מבעלת הדירה לספר לה כיצד הגיע הקוף לידיה. האישה השיבה לה כי בעלה העניק לה אותו במתנה, לאחר שרכש אותו מתושב כפר קאסם, מידע שאושר גם על ידי הבעל.

במקביל, הוזעק לדירה וטרינר ובבדיקת שבב הזיהוי האלקטרוני שבגופו של הקוף, התברר שמדובר באחד מששת הקופים שנגנבו מגן החיות בקריית מוצקין.

עוד באותו הערב הועברו בעל הדירה והקוף לקרית מוצקין. הקוף הוחזר לגן החיות בצפון ואילו החשוד הועבר לבית המשפט בחיפה, שהאריך את מעצרו בתחילת השבוע בחמישה ימים נוספים.