נולד מחדש: בלשי מרחב איילון הצליחו להעלות על פניו של בעל עסק מחולון חיוך. "זה כמו לאבד את כל עולמך ואז לזכות בפיס", מתאר בלעדית ל-mynet האיש שיהלום בשווי של 70 אלף דולר שנגנב ממנו, נתפס על ידי הבלשים בבדיקה מקרית של שני חשודים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

ביום רביעי שעבר סמוך לשעה תשע בערב הבחינו הבלשים בשני אנשים המוכרים להם, תושבי חולון בני 31-34 כשהם מסתודדים בצורה חשודה. הבלשים ירדו לעברם, ואז אחד מהם, הצעיר יותר שמוכר גם בתור קבלן שיפוצים, השליך פיסת נייר מידו לצד.

הבלשים הסקרנים הביעו עניין בפיסת הנייר שבלשון המקצועית של סוחרי היהלומים נקראת "בריפקה", ובתוכה היה מונח לו יהלום צהוב יפה. המשליך נשאל למקור היהלום, והוא מצידו טען לבעלות עליו ואף טען כי יש בידיו קבלות להוכיח זאת. דבר שבהמשך הוכח כשקר.

מעצרו של הטוען לבעלות על היהלום הוארך בבית המשפט ביומיים, בהם לא התקבלה במשטרה שום תלונה על גניבת היהלום, והוא שוחרר ביום שישי. ביום ראשון, נכנס לתחנת המשטרה בעל עסק ממרכז חולון שסיפר לשוטרים כי נגנב ממנו תיק ובו כמה אלפי דולרים ואלפי שקלים, ויחד איתם היתה גם "בריפקה" ובה יהלום בשווי של עשרות אלפי דולרים.

האיש מסר לשוטרים תיאור מדוייק של היהלום וה"בריפקה" וסימנים נוספים שלאחר חקירה ובדיקה העלו כי אכן מדובר ביהלום חסר הבעלות ובבעלים האמיתי שלו. לאחר שהאיש התבשר לתדהמתו כי היהלום יושב בכספת מחכה רק לו, יצאו השוטרים לעצור בשנית את השיפוצניק אותו שחררו יומיים קודם לכן מהמעצר.

האיש נעצר ונחקר בשנית במשטר איילון אך הוא ממשיך להכחיש כל קשר לפריצה. בעל היהלום סיפר ל-mynet כי "הפורצים כלל לא פרצו לעסק אלא פתחו את הדלת עם מפתח משוכפל, נכנסו לקחו את התיק ויצאו.

"אין לתאר את ההרגשה כשאתה מבין את גודל האבידה ואין לתאר את גודל האושר והודאה לאל כשהתבשרתי על כי היהלום נמצא. הוא עדיין מצוי בכספת המשטרתית ואקבל אותו בקרוב בחזרה, אבל אין ספק שקרה לי נס וקיבלתי מתנה גדולה מהשמיים", סיפר האיש שביקש מטעמים מובנים להישאר בעילום שם.