תפסו אותו בביצים: במסגרת מאבקה של מדינת ישראל בתופעת הביצים המוברחות, מבצעת המחלקה הווטרינרית בעיריית חולון ביקורות יזומות בעסקים בהם נסחר מזון מן החי. ביקורת שגרתית, שביצעה אמש המחלקה הווטרינרית בעיריית חולון בחנות ביצים במרכז העיר, הביאה להשמדה גדולה של עשרות אלפי ביצים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

כל הביצים, חלקן ביצים שאינן חתומות וחלקן ביצים מזוייפות, נמצאו כאינן ראויות עוד למאכל אדם. בסך הכל נאספו 580 תבניות,שהן 17,520 ביצים, כאשר כל הביצים נלקחו להשמדה בתחנת המעבר העירונית.

הווטרינר העירוני, דר' אורי ברטמן, הזעיק למקום גם את מפקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח על יצור צומח וחי) של משרד החקלאות, שינסו להתחקות אחר מקור הביצים. כמו כן, בעל העסק זומן אליהם למחר לחקירה. בכוונת עיריית חולון להגיש תביעה כנגד בעל העסק.

ד"ר ברטמן ממליץ לצרכנים כי "יש לקנות אך רק ביצים מוחתמות, דבר המבטיח שעברו בדיקה, שיקוף, מיון ואריזה בתחנות מיון רשמיות המבוקרות על-ידי רופא וטרינר מומחה ואנשי מקצוע אחרים. יש לשים לב לפרטים המופיעים בחותמת שעל הביצים: שם המשווק או סימנו המסחרי, גודל הביצה בספרות מ1 - עד 7, תאריך (האחרון לשיווק), בשורה התחתונה מודפסת המילה "במקרר" ולאחריה המלצה על התאריך האחרון לשימוש (חודש לאחר התאריך האחרון לשיווק)".

עוד מוסיף וממליץ ד"ר ברטמן כי "עדיף לרכוש מדי פעם ביצים טריות, בחנות אמינה וממוזגת, מאשר לרכוש ולאחסן בפעם אחת כמות גדולה מאוד של ביצים לתקופה ארוכה מדי".