לא מניף דגל לבן: איזור התעשייה בחולון ידוע כמעוזן של פקחיות אגף הפיקוח העירוני. מידי יום מקיימות הפקחיות סיורים ובעלי העסקים המכירים אותן, יודעים היטב כי הן מבצעות את עבודתן בחריצות רבה. מי שלמד לאחרונה על בשרו עד כמה חרוצות הפקחיות הוא בעליו של מגרש המכוניות "galop motors" שבאיזור התעשייה, שמבחינתו, התעסק ככל הנראה עם הפקחית הלא נכונה. עכשיו הוא מבקש מהעירייה לבדוק האם הפקחית פעלה כלפיו כשורה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

בעל מגרש המכוניות נוהג מאז ומעולם להציב חלק מכלי הרכב המיועדים למכירה בכביש הסמוך לבית העסק שבבעלותו. בדרך זו, הוא מקווה, יצליח להגביר את קצב מכירת הרכבים. באחד מימות השבוע שעבר נכנסה אחת מפקחיות העירייה למשרדו, והודיעה לו כי חל איסור על העמדת כלי רכב למכירה ברחוב הראשי. האיש הבטיח לפקחית לטפל בנושא כשיתפנה, אך כשזה קרה, כבר היה מאוחר מדי. הפקחית רשמה לו מספר דו"חות.

למחרת, כאשר פגש שוב בפקחית, ביקש בעל המגרש לברר באילו תנאים יוכל בכל זאת להציב כלי רכב ברחוב הראשי? הפקחית אישרה לו לעשות זאת, לדבריו, בתנאי שלא יוצמדו שלטי "למכירה" לשמשות הרכבים.

בעל המגרש הודה לפקחית על העצה ובטרם עזב את העסק בסוף יום העבודה, החנה מספר כלי רכב ברחוב הראשי, לא לפני שמילא אחר הנחיות הפקחית והסיר מהם את השלטים. למחרת בבוקר הופתע לגלות דוח על כל אחד משמונת הרכבים שחנו סמוך למגרש המכוניות שלו. הפקחית הצמידה דוחות שיעלו לו קרוב לאלפיים שקל.

מה עשית אז?
"פניתי לעיריית חולון ושם, לא ייאמן, נאמר לי כי אמנם לא הוצבו שלטי למכירה על שמשות הרכבים, אך דגלי החברה המתנוססים מכל כלי רכב מסגירים את החברה שאני מייצג. זה פשוט מגוחך ובלתי נתפס. הפקחית אמרה לי שעליי להסיר את השלטים, וכך עשיתי. ממתי יש איסור על הנפת דגל על רכב? איני מתכוון לעבור על כך בשתיקה".

על אף שהובהר למשרד הדוברות של עיריית חולון כי רכבי החברה לא נשאו שלטי מכירה בזמן שחנו ברחוב, מתעקשים אנשי המשרד לטעון כי חניית כלי הרכב אסורה. "על פי חוק העזר העירוני 'העמדת רכב וחנייתו', חל איסור להעמיד בצד הדרך רכב המוצג למכירה, לא משנה אם ביום או בלילה”.