זה לא גברת, זה אדון: מצד אחד, את שברון הלב לא תשכח צעירה מחולון כל חייה. מצד שני, והוא לא פחות חשוב, למזלה היא גילתה את האמת המרה רגע לפני החתונה.

איפה הבעל חוגג? במסיבות סאדו-מזוכיזם
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

יום ראשון
אתר פורנו וחשבונית חשודה
מבחינתה של מ', אלה היו אמורים להיות החודשים המאושרים בחייה. בגיל 29 הייתה לה משרה טובה, היא התגוררה עם בן־זוגה בשנתיים האחרונות בדירת ארבעה חדרים באזור יוקרתי בחולון, והייתה נתונה כל כולה בהכנות לקראת חתונתם, שהייתה אמורה להתקיים בחודש נובמבר.

"חודשים ספורים לפני החתונה", מספר רונן וענונו (37), מנכ"ל 'רום חקירות', תושב רחובות, "ג' (29), בן הזוג שלה, התחיל להתנהג בצורה חשודה. כיוון שהיא חששה להעיב על היחסים שלהם עם חקירות ומריבות, היא החליטה לערוך חיפוש בחפצים האישיים שלו".

מה היא גילתה?
"בהיסטוריה של המחשב הפרטי שלו היא גילתה שהבחור נכנס לאתרי פורנו כמה פעמים ביום, כל יום. בכיס המכנסיים שלו היא מצאה חשבונית חשודה ממסעדה, והיה לה ברור שלא איתה הוא אכל שם".
מניסיונך, מדובר בסימנים שצריכים להדליק נורות אדומות?
"כן, אבל זה לא בהכרח מעיד שהוא בוגד. הוא יכול להיות מהמר כפייתי, מכור למשככי כאבים, ועוד המון אופציות. אף פעם אי אפשר לדעת מה עובר בראש של בנאדם עד שלא רואים את זה שחור על גבי לבן".למרות החשש הרב, החליטה מ' לקבוע פגישה במשרד חקירות, כדי להבין מה מסתתר מאחורי התנהגותו המוזרה של הארוס המאוהב. באופטימיות זהירה בחרה במשרד עליו המליצה לה בת דודתה. המשרד, כמה אירוני, ממוקם בראשון־לציון, בסמוך לסלון הכלות בו נתפרה באותם הימים שמלת הכלולות שלה. "היא לא חשבה שזה יגיע לאן שהגיע", אומר וענונו, "היא הייתה אופטימית, חשבה שהכל יסתדר, ושבין לבין היא תוכל להמשיך לתמרן בין העבודה, מדידות השמלה וההכנות לחתונה. לא היה לה מושג מה היא הולכת לגלות על החיים הסודיים של בן־זוגה".

יום שלישי
למה הנייד תמיד בכיס?
"כשמ' נכנסה למשרד שלנו, היא הגיעה מלאת ביטחון", מספר וענונו. "היא הכינה שעורי בית והגיעה עם מידע מלא על סדר היום של ג'".
לאיזה מידע נזקקתם?
"היא סיפרה על ההתנהגות החשודה שלו: שהוא כל הזמן מסתובב עם הטלפון הנייד שלו בכיס, שהוא יוזם מריבות ואז נעלם למספר שעות בלי להסביר, ושהוא גולש באתרי פורנו שעות רבות", אומר וענונו. "זה כשלעצמו לא אומר שהבחור בהכרח בוגד, אבל מ' הייתה משוכנעת שהוא מסתיר ממנה משהו. היא אמרה שהוא מרוחק ואפילו מביע ספקות לקראת החתונה הקרבה, בטענה שהם צעירים מדי, מה שנשמע לה מגוחך, כי שניהם עומדים להחליף קידומת ולחגוג יום הולדת 30. היא סיפרה שכבר בחרה שמלת כלולות אצל מעצב יוקרתי ומוכר, שכרה צלם, אולם ודי.ג'יי, בחרה הזמנות, וגם קנתה כרטיסי טיסה, כהפתעה לבוקר שאחרי החופה, לירח הדבש ביוון".מצד אחד נשמע מחשיד. מצד שני, נראה שהיו לה מספיק סיבות לרצות לעצום עיניים.
"למרות שההכנות היו בעיצומן, ולמרות שקרובי משפחה שאיתם דיברה אמרו לה שזה סתם מתח טבעי לקראת היום המרגש, מ' בחרה בכל זאת לחפש את האמת", אומר וענונו. "היא חשדה שמדובר בתחביב בעייתי, או בנטייה חריגה, והרגישה שהיא חייבת לדעת מה קורה שם. בכל מקרה, היא אמרה לנו שלעולם לא תחשוף בפניו את העובדה ששכרה חוקרים פרטיים לעקוב אחריו". בתום הפגישה ביקשה מ' מהחוקרים לעקוב אחר ג' ולגלות מה מסתיר ממנה חתנה המיועד.

יום חמישי, שעה 19:00
המתנה מחוץ לדירה
בהתאם לאינפורמציה שמסרה מ' לחוקרים, הם ממתינים מחוץ לדירתם המשותפת של בני הזוג, ואני מצטרפת אליהם. "ביקשנו מ-מ' שלא תהיה בסביבה", אומר וענונו, "היא החליטה לנסוע לישון אצל הוריה בדרום, אחרי שג' סיפר לה שהוא מתכוון ללכת לארוחת ערב אצל ההורים שלו בפתח תקווה, ולא הזמין אותה להצטרף".
זאת הייתה החלטה אסטרטגית, לשלוח את מ' דרומה?
"חשוב לתת מרווח וחופש לאדם שעוקבים אחריו", אומר וענונו, "אם יושבים לו על הזנב הוא עלול להילחץ ולחרוג מההרגל שאנחנו מנסים לחשוף".

יום חמישי, שעה 20:30
שיחת טלפון בתחנת דלק
ג' יוצא מדירתם המשותפת בחולצה ומכנסיים כהים. הוא עולה על קטנוע אדום ומתחיל בנסיעה. ביציאה מחולון הוא עוצר בתחנת דלק ומנהל שיחת טלפון.
"בשלב הזה חשוב להיות דרוכים", אומר וענונו, "לתחנת הדלק יש מספר יציאות וקל לאבד את הבחור במצב כזה". ג' עולה שוב על הקטנוע וממשיך בנסיעה.
לא אמרנו שהוא נוסע לארוחת ערב אצל ההורים בפתח תקווה?
"עכשיו כבר ברור שאת ההורים הוא לא יפגוש היום, אלא אם הם עברו לתל־אביב".

יום חמישי, שעה 20:50
למה כובע?
בכניסה לתל־אביב חוסם אותנו פקק ארוך. ג' לא מתעכב ועוקף את הפקק בזריזות עם האופנוע.
אז מה אנחנו עושי