החנה את העצבים על הפקח: הנהגים בעיר חולון זוכים לצ'ופר בלתי רגיל. היא אחת הערים הגדולות היחידות בישראל המאפשרות חנייה בכחול-לבן ללא תשלום. הטבה זו כנראה לא הספיקה לנהג מקומי, שהחליט לחנות באופן בלתי חוקי, פעמיים ברציפות תוך זמן קצר. בנוסף לכך, הוסיף חטא על פשע וניסה, על פי החשד, לדרוס את פקח העירייה שבסך הכל ביצע את מלאכתו נאמנה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מפרטי חקירת האירוע עולה כי ביום ראשון השבוע הבחין הפקח ברכב החונה חנייה כפולה בשדרות דב הוז. "שמתי לו דו"ח על השמשה על סך 250 שקל. כשהוא ראה את זה הוא צעק לי 'שיהיה לך לתרופות' ולא רצה להזיז את הרכב. אמרתי לו 'יום נעים' והמשכתי", מספר הפקח.

ואיפה נפגשת איתו שוב?
"המשכתי לעבוד לאורך רחוב סוקולוב ולאחר זמן קצר, הגעתי לרחוב שנקר. הבחנתי שם במספר רכבים חונים במפרץ המיועד לחניית אוטובוסים. רשמתי דוחות לרכבים, ובכלל זה גם לרכב שלו. לא חשבתי לרגע שאוותר על דוח לנהג שחונה שלא כחוק, רק בגלל שספג דוח זהה בגין חניה בלתי חוקית במקום אחר".

בעדות שמסר למשטרה, סיפר הפקח, שהעדיף לשמור על חיסיון שמו, כי האזרח שהיה בתוך הרכב, זיהה אותו הגיב בכעס. הוא עלה עם רכבו על המדרכות וניסה, על פי החשד, לדרוס אותו.

איך הגבת?
"במצב כזה אתה פועל על אוטומט. שמעתי את רעש הפגוש זהה לזה שיש בדרך כלל לרכב המנסה לעלות על המדרכה, מיד הסתובבתי וראיתי אותו מולי. מתוך אינסטינקט זינקתי על המכסה מנוע, אם הייתי מתמהמה לשנייה הייתי נכנס לו בין הגלגלים".

"הנהג המשיך את הנסיעה על המדרכה עד שנפלתי ממכסה המנוע ונפלתי על הרצפה. הוא יצא מהרכב והתחיל לצעוק 'אני אראה לך מה זה לתת לי דו"ח'".

מה עשית אחר כך?
"התיישבתי על המדרכה והזעקתי סיוע. ראיתי את הנהג נכנס חזרה לרכב ונוסע אחורה. לרגע חששתי שהוא מנסה שוב לדרוס אותי, אבל אז הבנתי שהוא רוצה להוריד את הרכב מהמדרכה חזרה לכביש. השותפה שלי שהייתה במרחק עשרות מטרים ראתה את ההמולה והגיע לסייע לי. תוך זמן קצר הגיע המשטרה ועצרה את הנהג שפשוט ישב ברכב והמתין".

נתקלת בעבר באלימות פיזית מצד אנשים שנתת להם דו"ח?
"אני יודע שזה קרה לפקחים אחרים, אבל אף אחד מהם לא הגיע למצב שדרסו אותו. אני אישית מעולם לא נתקלתי באלימות פיזית, אבל אלימות מילולית זה דבר שבשגרה בעבודה שלנו. אנשים מקבלים דו"ח ולא שולטים על הפה שלהם. אני בסך הכל מבצע את עבודתי".

הנהג החשוד בדריסה נעצר והועבר להמשך חקירה בתחנת משטרת מרחב איילון. בעירייה רואים בחומרה את ניסיון הפגיעה בפקח ומציינים את העובדה כי מאז תחילת הנה, היה זה הפקח החמישי שנופל קרבן לתגובה נזעמת מצד נהג שקיבל דוח בגין חניה בלתי חוקית.