זהירות! מציב שלטים פיראטי בדרך: מה עושה תושב חולון, אב לילדים, המודאג מהמראות הבלתי פוסקים של כלי רכב הדוהרים בכבישים הסמוכים לביתו? פשוט מאוד: נוטל על עצמו אחריות, מוצא תמרור זרוק של "זהירות, ילדים בדרך" שמצא בפח אשפה ומציב עובדות חדשות בשטח. "הגעתי למסקנה שאם אנחנו לא נעשה בשביל עצמנו, אף אחד לא יעשה עבורנו", נימק האיש את צעדו היוצא דופן.

יש גם כאלו שדווקא עוקרים תמרורים
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

האיש, ששמו המלא שמור במערכת, מתגורר בשכונת ח' 300 וטען כי הוא, כמו גם דיירים אחרים באיזור, מודאגים יותר ויותר מהמציאות בכבישי השכונה. אלה, לדבריו, הופכים למלכודת מסוכנת עבור ילדי השכונה. "הכבישים צרים, נהגים חונים בצדדים באין מפריע, ורכבים נוסעים כאן בתנאים לא תנאים".

התושב הסביר שבגלל הבנייה הרבה שעדיין מתבצעת בשכונה, טרם הוצבו בה תמרורים באופן מסודר. "אנחנו חיים כאן כבר שנים, אף אחד לא יעצור את החיים שלו עד שתסתיים הבנייה. זה יכול לקחת הרבה זמן", הוא אומר. "שלט שמזהיר כי ילדים חוצים את הכביש הוא דבר בסיסי באיזור בו קיימים שני בתי ספר, כאשר אחד מהם הוא בית ספר יסודי. הכביש מאוד צר, ולמרות זאת מאפשרים לרכבים משני הצדדים לעבור בו, לדעתי ולדעת שכניי זאת סכנת חיים של ממש".

איך השגת את התמרור?
"כבר הרבה זמן אני רוצה שיהיה כאן תמרור. מצאתי אותו ממש במקרה זרוק בפח אשפה בנס ציונה. מחקתי את המילים 'עיריית נס ציונה' כי אני חושב שזה ביזיון לעירייה שלנו שתושבים הגונים ומשלמי מיסים צריכים לדאוג בעצמם לתמרורים בשכונה שלהם. החלטתי להציב אותו כאן בעצמי כי לילדים שלנו אין זמן לבירוקרטיה ולנהלים של העירייה, הם צריכים הגנה ועכשיו".

תושב אחר, אמסלם ניסים, שאינו קשור כלל להצבת התמרור, הגיב למראה התמרור שצץ באופן פיראטי במקום: "מצד אחד, הצבת שלטים באופן עצמאי אינה פיתרון הולם לבעיה, אך מצד שני, העירייה השקיעה כל כך הרבה באיזור הזה, והקימה שכונה יקרה וטובה, אז חבל שלא דואגים לעניין הבטיחות. הרי זה לא הגיוני שכל אחד ייאלץ לדאוג לרחוב שלו ולחפש לעצמו תמרורים. צריך לעשות את זה בצורה מסודרת.

"הכבישים כאן מאוד מסוכנים, אנשים נוסעים כאן במהירות של 70 קמ"ש במקום 30 קמ"ש. הבת שלי בכיתה ו' ואני לוקח אותה לבית הספר בכל יום, כי אני מפחד שהיא תעבור כאן לבד".

מעיריית חולון נמסר: "תמרורים מוצבים במקומות שנדרש על פי חוק. ריבוי תמרורים הינו מיותר ולא מעביר מסר מעבר לנדרש".