הנפגע הישר יבוא על שכרו: על מספר עצים ברחוב העבודה בחולון נתלתה מודעה יוצאת דופן במינה: "אם מכוניתך נפגעה, בלי כוונה, בשבוע שעבר, אנא התקשר ל...".

מה קרה לאזרח שניסה להיות צדיק?
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מאחורי המודעה, כך מסתבר, עומדת א', שאינה מתגורת בעיר אלא רק עובדת באיזור. בשיחה עם מערכת העיתון אמרה א', "עברתי ברחוב והרגשתי שהאוטו קיבל מכה קטנה. בהתחלה הייתי בטוחה שפגעתי במשהו על הכביש אבל כשהגעתי הביתה ראיתי שקיבלתי מכה במראה הצדדית שלי והבנתי שכנראה פגעתי ברכב".

לא חששת לתלות שלט כזה?
"ברור שכן, פחדתי שיתקשרו אליי רמאים וינסו להוציא ממני כסף במרמה. אבל למרות החששות החלטתי לעשות את זה. תליתי מספר שלטים לאורך הרחוב כי לא הייתי בטוחה איפה בדיוק זה קרה. אני אישה דתייה ויודעת שאין לי זכות לפגוע באף אדם, לכן למרות הסיכון חשוב לי לפצות אדם שפגעתי בו, גם אם זה בשוגג. אני מקווה שאם המצב היה הפוך ומישהו היה פוגע ברכב שלי, גם הוא היה מנסה לאתר אותי ולשלם על הנזק שגרם".

כבר התקשרו אלייך?
"לא, אף אחד עוד לא התקשר. אבל גם מי שיתקשר יצטרך לתת לי פרטים מזהים, מתי זה קרה, באיזה צד ואיפה בדיוק הרכב נפגע. ככה אני מקווה למנוע מאנשים לעבוד עליי. אני משערת שהנזק יעלה לי כמה מאות שקלים אבל לא אכפת לי, יותר חשוב לי לא לפגוע באדם אחר".

"קשה לי להאמין שזה אמיתי" אמרה דיירת הרחוב, שירן מלכה (17), "אני לא מכירה אף אדם שיעשה דבר כזה, רוב האנשים מנסים להתחמק מלפצות אדם שפגעו בו, לא לחפש אותו. אם זה אמיתי, זה הדבר הכי מקסים שראיתי בזמן האחרון".

נפגעתם? אתם מוזמנים ליצור קשר עם א'.