החיפושים נמשכים: ירין שאטי (17) מחולון יצא מביתו ביום רביעי לפני שלושה שבועות, והודיע להוריו שהוא נוסע לחופשה באילת עם ידידה. מאז הוא לא עונה לטלפון הנייד שלו, לא יצר קשר עם משפחתו, והמשטרה הכריזה עליו כעל נעדר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"ירין הוא ילד סופר חברותי, ילד טוב, חייכן, שמסתדר עם כולם, סחבק שמבין עניין", סיפר אביו, שאול. "היו מגיעים אלינו הביתה חברים שלו בני 17 עד 60. לא נראה לי הגיוני שהוא הסתכסך עם מישהו או שמישהו ירצה לפגוע בו, אבל בדממה הזו, כשלא מתקבל ממנו כל סימן, הכל אפשרי".

ירין עבד בתקופה האחרונה כשליח בסוכנות להמרת מטבע חוץ בתל אביב. את השליחויות עשה באמצעות האופנוע של אביו.

"היה לנו ויכוח על זה, לא משהו חריג", סיפר אביו. "התנגדתי לזה שהוא יעביר כספים, שיהיה מעין גובה, למרות שהיה מדובר בסכומים זעומים ושהוא היה רק שליח. אמרתי לו שיעבוד כשליח של פיצה או של פרחים. "לא הבנתי למה הוא צריך לעסוק בהעברת כספים, אבל הוא התנגד. הבנתי אותו וירדתי מזה. הוא לא יצא מהבית בטריקת דלת".

לדבריו, הקשר ביניהם היה טוב, חם וחברי, וירין לא ברח מעולם מהבית או התנתק מהמשפחה לתקופה כה ארוכה או מבלי ליידע את אחד מבני המשפחה.

האב פנה למשטרה ביום כיפור והודיע שירין נעדר. מאז היו עוברי אורח שטענו כי ראו אותו בתחנה המרכזית בתל אביב, רכוב על קטנוע באיזור חולון ובאכסניה באילת עם בחורה צעירה, אך כאשר הגיעו שוטרים לכל אחד מהמקומות, לא נמצאו עקבותיו של ירין.

המשטרה הצליחה לאכן את הטלפון הנייד שלו באיזור תל אביב.
"לדעתי הטלפון מוטען כי הוא ממשיך לצלצל כבר שלושה שבועות מבלי שהסוללה תתרוקן, אבל לא מתקשרים ממנו, אחרת המשטרה היתה יכולה לאתר את מיקומו המדיוק", אמר האב.

"אני כבר מכיר כל סמטה, כל רחוב וכל נקיק ברדיוס שהטלפון שלו אמור להיות זרוק בו. פוסטרים עם תמונה שלו מודבקים בכל פינה בתל אביב, ויש תמונות בפייסבוק ובאתר הנעדרים של המשטרה".

לדבריו, את הפרסום בכלי התקשורת בנוגע להיעדרות של בנו הוא לקח על עצמו באופן אישי. "פניתי לכל ערוץ תקשורת אפשרי, אבל כולם היו עסוקים בשחרור גלעד שליט", אמר. לדעתו של האב, ירין לא הגיע לאילת. "אני מאמין שהוא מוחזק באיזה מקום מבלי שיוכל ליצור איתנו קשר", אמר. "מאז שהוא נעדר לא עצמתי עין, ולא אנוח עד שימצאו את ירין, עד שנשמע איזה אות ממנו".

האב הוסיף ומחה: "ביקשתי כבר כמה פעמים מבכירים במחוז שיפרסמו את התמונה של ירין בחדשות של ערוץ טלויזיה כלשהו, אבל בינתיים הם לא עשו דבר בעניין".
ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "אנחנו עושים מאמץ רצוף לאיתור הנעדרים מה שכולל בין היתר גם פרסמנו ברשימת הנעדר את תמונתו. אין התפתחויות חדשות בחקירה עד כה".