לא טיפסו על עץ גבוה: משטרת מרחב איילון תנסה למצוא בימים הקרובים תשובה לשאלה: האם ניסיון החילוץ באמצעים מיושנים (מטאטא), הוביל לפציעתו של חתול שהסתבך בצמרת עץ? עמותת "תנו לחיות לחיות" הגיש תלונה במשטרה נגד שני כבאים מתחנת הכיבוי בחולון שעל פי החשד סרבו לסייע לחתול שנתקע בסבך צמרת עץ. לטענתם הכבאים ניערו את העץ וגרמו לחתול ליפול. "הוא קיבל מכה חזקה בראש ובצידי הגוף. אני משוכנעת שהוא לא שרד אחרי אותו לילה מזעזע", אמרה תושבת שנכחה במקום.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

עדי גליק, טיילה בערב סוכות ברחוב רבינוביץ' בחולון עם כלבה. כששמעה יללות חתול מאחד העצים ניסתה לסייע לגור לרדת. "אני ואחי קראנו לו, אבל הוא נראה מבוהל ובמצוקה. חיכינו לראות אם הוא מצליח לרדת בכוחות עצמו ורק לאחר זמן רב החלטנו להזמין צוות כיבוי אש שיעזרו לו לרדת מבלי לפגוע בו. כשהכבאים הגיעו הם ממש זעמו עלינו. אחד מהם מחה בפנינו: 'למה קראת לנו?, זו הבעיה שלנו שהחתול נמצא על העץ? בגלל המצפון שלך אני צריך לטפס על העץ?', בסוף מתוך כעס הוא הציע שאטפס ואוריד אותו, למרות שאחי הסכים לעשות זאת, הם סרבו".

אך בכל זאת הסכים הכבאי לנסות להוריד את החתול?
"אני ואחי הקטן התעקשנו שצריך לעזור לגור כי הוא במצב הזה כבר שעות. חברו לעבודה לא דיבר, אלא רק הלך להביא סולם והתחיל לעלות למעלה. החתול נבהל וזז לצד השני, וברגע זה הם החליטו פשוט להביא מטאטא ולדחוף אותו למטה מהעץ הגבוה, בטענה כי הגור יקפוץ למטה כשידחפו אותו". לטענת גליק, הכבאים היו מצוידים בסולמות וכלים שאפשרו להם להוריד את הגור בבטחה אך בחרו להשתמש באמצעים מאולתרים. בסופו של דבר הגור קפץ ממרומי העץ ונחבט בגופו.

"ההמולה הייתה גדולה והיו שם בני נוער שצחקו ועודדו את צוות מכבי האש, היו בנות שצרחו לכבאי כי הוא פוגע בחתול ושיפסיק, אך הוא לא הקשיב. גור החתולים נפל על פלג גופו הימני וקיבל מכה חזקה בכל צד זה ובראשו, הוא נפל ישר אל הכביש. לאחר כמה דקות הוא זינק לתוך שיח ולא השמיע הגה, דבר שלא אופייני לגור צעיר. במשך כל הלילה לא שמענו ולא ראינו אותו, אני משוכנעת שהוא מת. כל המצב הזה הוא בזכות עזרתם "הגדולה והאדיבה" של צוות מכבי האש שלנו, כמובן שהתחרטתי שעירבתי אותם בזה".

מעמותת "תנו לחיות לחיות" נמסר: "אם אכן יאומתו החשדות, מדובר בעבירה חמורה על חוק צער בעלי חיים, וכי מדובר בהתנהגות לא מקצועית ולא ראויה". בנוסף להגשת התלונה ביקשו נציגי העמותה מהמשטרה לפעול בדחיפות בנושא ולהורות לגורמים המתאימים לחקור את האירוע בהקדם האפשרי.

דובר שירות כבאות חולון בת ים ואזור, אבי קורדובה־להב, מסר בתגובה: "צוות הכבאים פעל ללא דופי בנסיונו לחלץ את החתול כאשר פרסו סולם וטיפסו אל העץ תוך כדי סיכונם העצמי . למרות זאת החתול טיפס גבוה יותר. הכבאים ניסו להגיע אל החתול בעזרת מקל ודלי להכניסו לתוכו ולהורידו בבטחה אך החתול החליט לרדת מהעץ בכוחות עצמו. לא ברור לי מדוע למרות המאמץ הרב לסייע לחתול החליטה האשה להטיל בנו דופי. אנחנו נמשיך לסייע לבעלי חיים כמו שעשינו עד כה לשביעות רצונם של התושבים".