ילדים ללא רחמים: מאכילת חתולי רחוב בשכונת תל גיבורים בחולון נחשפה לאחרונה למראה מזעזע ומצמרר כאחד: לצידה של חתולת רחוב שגוננה על גוריה, שכב אחד הגורים ללא רוח חיים ולצידו מוט. על פי הערכת גורמים המטפלים בחתולי הרחוב, המוט שימש ילדים שהיכו את גור החתולים למוות. ניסיון להתקרב לחתולה ולגוריה על מנת לסייע להם, נמנע בידי החתולה, ככל הנראה בשל טראומת ההתעללות שחוו היא וגוריה.

לא תאמינו מה שפכו ילדים על כלבים
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

לנציגי עמותות המטפלות בחתולי רחוב הגיעו לאחרונה עדויות ממאכילי חתולים בשכונת תל גיבורים על פגיעות חוזרות ונשנות, בעיקר מצד ילדים, בעוד הוריהם מביטים במתרחש ללא כל התערבות.

"אני מאכילה חתולים כבר שמונה שנים ומעולם לא ראיתי דבר כזה" סיפרה תושבת הרחוב שמצאה את הגור המת, הודיה דזנלדזה. "ביקרתי את אחותי שגרה בקרבת מקום ובדרך ראיתי את הגור שוכב ללא רוח חיים ולידו מקל. לפי הסימנים היה ברור שזה החפץ שבו הוכה הגור. לידו שמעתי חתולה עם גורים שהתחבאה בפינת בניין.

"פניתי לעמותת "כלבים שבצל" שמטפלת גם בחתולים אך הם מתקשים ללכוד אותה כיוון שהיא וגוריה מאוד מפוחדים. לפי הבנתי, אנשי הבניין לא אהבו את הרעיון שחתולים מסתובבים כאן והאלימות כלפיהם לא הזיזה לאף אחד. הם פשוט רצו להיפטר מהם".

אלה נעימי (25), חברה בעמותה "כלבים שבצל", סיפרה כי היא מכירה את תופעת ההתעללות בגורי החתולים מקרוב. "חתולים רבים שמגיעים אלינו נמצאים במצב רע מאוד. חולים, פצועים ואף כרותי אברים. ככל הנראה הגור הוכה למוות על ידי ילדים שפשוט השתעממו והגור היה קורבן קל עבורם. בשלב זה אנחנו מנסים להציל את האם וגוריה, כיוון שהבנו שיש שם ילדים שמתעללים בהם. זה מזעזע כמה שהתעללות בבעלי חיים על ידי ילדים זה דבר נפוץ".

מה עכשיו אתן עושות כדי לסייע לחתולה והגורים הנותרים?
"בשלב הזה מצאנו רק את האם וגור אחד, למרות שנאמר לנו שיש שם שלושה גורים, לא כולל זה שמת. במצב כזה לא מקובל שהגורים יתרחקו מהאם, כיוון שהם זקוקים לה כדי להתקיים. לפי מה שאנשים סיפרו לנו, כנראה שמישהו לקח את הגורים רחוק בגלל שהם הפריעו. ברגע שנראה אותם ונבין את חומרת מצבם הם יקבלו את הטיפול הרפואי שיזדקקו לו.

"לאחר מכן אנחנו מנסים לאקלם את החתולים בפינת האכלה מפוקחת באזורים יותר ידידותיים לבעלי חיים, וכך לשמור עליהם מפני חוויות מזעזעות כמו שעבר הגור. לצערי זה לא מקרה חריג, קיבלנו תלונות כאלו מכל האיזור. בשבוע שעבר הגעתי לאסוף מרחובות חתולה שמספר נערים כרתו את זנבה".

דוברת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן, הגיבה: "זאת מכת מדינה. הרשויות לא מעקרות ולא מסרסות מספיק חתולי רחוב, ולכן בכל שנה בתקופה הזאת מתמלאים הרחובות בגורי חתולים שעוברים התעללות מזעזעת. כאילו שאנחנו מדינת עולם שלישית ולא מדינה תרבותית".