רק בערב החג חגג יאיר, טאו מ"מ ראש העיר, עם חבריו לעבודה בעיריית חולון את יום הולדתו ה-71. איש מבין המשתתפים הרבים לא ידע כי זוהי בעצם מסיבת הפרידה ממנו. יאיר טאו, מ"מ ראש עיריית חולון, הלך לעולמו אתמול בבוקר בפתאומיות. רעייתו, עדינה, הבחינה כי הוא אינו מגיב לקריאותיה, ניסתה להחיותו וצוות מד"א קבע את מותו מדום לב, שעה קלה אחר כך.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

יאיר השאיר במותו את עדינה רעייתו, 2 ילדים, אורית ואסף, ו- 6 נכדים. יאיר היה אב שכול לירון, שנהרג בתאונת דרכים לפני שנים רבות.

יאיר טאו נולד וגדל בהרצליה. היה שחקן בנבחרת ישראל בכדוריד ואלוף ישראל בריצת 400 מ' בשנות ה-60. כאתלט מחונן היה היחיד שייצג את מדינת ישראל ב-2 ענפי ספורט בעת ובעונה אחת.

כמורה צעיר, בתחילת שנות ה-20 לחייו, עבר להתגורר בחולון וללמד חינוך גופני. במקביל שיחק בכדוריד בנבחרת הפועל חולון, שאותה גם אימן. דורות של תלמידים עברו תחת ידיו החסונות של המורה לחינוך גופני ומאמן הכדוריד המסור, שידע ש"נאה דורש נאה מקיים", נתן דוגמא אישית והתעמל עם חניכיו ותלמידיו.

בשנות ה-80 טאו החליט לנסות ולהשפיע גם בתחום הפוליטי והקים קבוצה במפלגת העבודה, 'הירוקים' – שחרטה על דגלה את חשיבות איכות הסביבה, גם כשהנושא עדין לא היה "אופנתי" כמו היום.

מאז המשיך בפעילותו הציבורית למען פיתוח העיר חולון עד שנבחר לחבר מועצה בשנת 89' וכיהן ב-5 קדנציות מאז ועד היום. טאו כיהן גם כמ"מ ראש העיר, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה, יו"ר ועדת המכרזים העירונית, יו"ר ועדת מל"ח העירונית ומ"מ יו"ר איגוד ערים דן לביוב. כמו כן, נטל חלק פעיל במאבק פורום הרשויות המקומיות ברעש המטוסים.

בשנה שעברה הוענק ליאיר טאו עיטור כבוד על מפעל חיים בתחום הכדור יד והאתלטיקה הקלה. כמחוות של כבוד לספורטאים הוותיקים בישראל, העניקו בכנסת בשיתוף עם המשרד לענייני גמלאים את עיטור הכבוד לספורטאים הללו, אשר הקדישו את מרבית חייהם לקידום הספורט.

ראש העיר חולון, חברי המועצה ועובדי העירייה מרכינים ראשם בצער ומביעים את השתתפותם בכאבה של המשפחה.