סגירת חשבון מצויירת: אחים קטינים, בני 14 ו־15, תלמידי חטיבת ביניים בחולון סגרו חשבון עם שניים ממורי בית הספר לאחר שחשדו כי הם העומדים מאחורי דיווח למשטרה על עבירות רכוש קודמות שביצעו על פי החשד.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

השניים, כך על פי החשד, ציירו כתובות גרפיטי על קירות בית הספר בגנות המורים, ועל הדרך, צרפו לרשימת המחאה המצוירת שלהם, ועמוסת הקללות והנאצות, גם את שמות חוקרי מחלק הנוער במרחב איילון, שחקרו אותם בגין אותן עבירות שיוחסו להם.

המעשה החריג התגלה לפני כשבועיים, ודווח למשטרה על ידי אב הבית של בית הספר. האחרון מיהר למחוק את כתובות הנאצה שרשמו השניים, מיד לאחר שהכתובות תועדו על ידי צוות אנשי משרד הנוער המופתעים של המרחב.

זמן קצר לאחר גילוי כתובת הגרפיטי, החל צוות מיוחד של משרד הנוער בחקירת המקרה, שהתבצעה במישור הגלוי ובמישור הסמוי. מספר תלמידי בית הספר זומנו לחקירה ובעקבות המידע שהתקבל, עוכבו לחקירה במשרד הנוער שני האחים, המוכרים היטב לצוות המשרד.

בתחילה נחקרו האחים בצוותא והכחישו כל קשר לביצוע המעשה. בשלב הבא הופרדו השניים, ועם התארכות החקירה, נשבר אחד האחים, והודה בפני חוקריו כי הוא ואחיו עומדים מאחורי המעשה.

האח שהופלל, המשיך להכחיש כל קשר למעשה, אך לאחר שהוצגה בפניו עדותו של אחיו, נשבר והודה גם הוא כי נטל חלק בריסוס כתובות הנאצה על אחד מקירות בית הספר. במחלק הנוער מעריכים כי השניים ביצעו את המעשה, מכיוון שביקשו להשפיל את אנשי המשרד שחקרו אותם בעבר בחשד לביצוע דבר עבירה.

בסיום החקירה שוחררו שני האחים לביתם ובימים הקרובים יוחלט באילו צעדים לנקוט נגדם.