מה קשור?: רופא בבית החולים "וולפסון" הצטרף בשבוע שעבר לסטטיסטיקה העגומה של אנשי הציבור הסובלים מאלימות אך ורק בשל תפקידם. צעיר בן 26 מתל אביב תקף אותו, על פי החשד, בתגובה לקשירת ידיה של סבתו למיטה, לצורך קבלת טיפול רפואי.

מה קרה לרופא שחוייב לקבל חולה ללא תור?
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

על פי חומר החקירה שבידי המשטרה עולה כי הצעיר הגיע לבית החולים בשעת ערב מאוחרת בסוף השבוע שעבר על מנת לבקר את סבתו וכאשר נכנס לחדרה, הבחין כי ידיה קשורות למעקה המיטה.

הוא ביקש מהרופא ששהה במקום הסברים למראה ידיה הקשורות של סבתו. זה הבהיר לו כי בשל התנגדותה הנמרצת להחדרת עירוי לגופה, כחלק מטיפול רפואי חיוני לו היא נזקקת, לא נותרה בידי הרופאים הברירה אלא לקשור את ידיה.

הנכד המודאג, שכנראה לא התרשם יתר על המידה מתשובת הרופא, החל לצעוק על הרופא ואיים עליו כי אם לא ישחרר את ידיה של סבתו, יפגע בו. הרופא הודיע לו כי מדובר בהליך מקובל וכי אין בכוונתו לשחרר את ידי הסבתא. בתגובה, התנפל עליו החשוד.

על פי החשד, הוא דחף את הרופא, היכה אותו בשלוש מכות אגרוף, תלש מצווארו את תג הזיהוי, קרע אותו והשליך אותו לרצפה. מיד אחר כך עזב את המחלקה.
שוטרי סיור שהוזעקו למקום על ידי אנשי הצוות הרפואי, איתרו את הצעיר והעבירו אותו לחקירה בתחנת משטרת מרחב איילון.

במהלך חקירתו קשר עצמו הצעיר לאירוע, וסיפר כי מראה סבתו הקשורה למיטה הציק לו. למחרת היום הובא החשוד בפני שופט בית משפט השלום בראשון-לציון. זה שיחרר אותו אך הוציא לו צו הרחקה למשך 30 יום מבית החולים בכלל ומהרופא בפרט. בכוונת משטרת מרחב איילון להמליץ על הגשת כתב אישום בגין תקיפה כנגד הצעיר.

סגנית מנהל בית החולים "וולפסון", ומי שעומדת בראש הוועדה למניעת אלימות בבית החולים, ד"ר זהבית זיו-נר, הגיבה בעקבות המקרה: "אני רואה בחומרה רבה כל מקרה של אלימות כלפי איש צוות – רפואי או סיעודי – בבית החולים.

"במהלך שנת 2010 לבדה הוגשו 18 תלונות על אלימות נגד הצוות הרפואי ב'וולפסון', 13 מתוכן על אלימות פיזית. למרות זאת, רק 4 מתוכן זכו להמשך טיפול.
"על מנת למגר מקרי אלימות בעתיד, חשוב להחמיר את הענישה והפיקוח בנושא, על פי חוק".