קשישות חסרות מנוח: סכסוכי שכנים, לרוב על רקע אי שביעות רצונו של כל אחד מהשכנים מפעולותיו של שכנו, הם עניין שבשגרה עבור שוטרי הסיור של משטרת מרחב איילון, אך אירוע סכסוך השכנים אליו הגיעו ביום חמישי שעבר צוות שוטרי סיור מתחנת המשטרה בעיר, הצליח להפתיע אפילו את חברי הצוות הוותיק, וזאת, משום שהמעורבות בסכסוך היו שתי קשישות, בשנות השבעים המאוחרות לחייהן.

הקשישים במרכז הכרמל סובלים ממכת חושך
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מי שהזעיקה את שוטרי הסיור לבניין המגורים באחד מרחובותיה השקטים של חולון הייתה אחת המעורבות בסכסוך, שסיפרה ליומנאית המופתעת איתה שוחחה, כי שכנתה הקשישה מרחה דבק על דלת הכניסה לדירתה ואיימה על חייה.

כאשר השוטרים הגיעו לדירה הם הופתעו לגלות כי דלת הכניסה לדירה אכן מרוחה כולה בדבק, וכי מספר מכתבי איומים הודבקו על הדלת. הקשישה (76) בעלת הדירה, סיפרה לשוטרים כי מי שאחראית למעשים היא שכנתה, אותה היא מכירה מזה עשרות שנים, עוד מהתקופה בה השתיים היו "צעירות ויפות".

השוטרים, שהתקשו בתחילה להאמין כי באירוע מעורבות שתי קשישות, דפקו על דלתה של החשודה בביצוע המעשה וביקשו לברר עימה האם יש לה קשר להשחתת דלתה של השכנה. הקשישה (75) פתחה את הדלת, אך כאשר הבחינה בשוטרים נלחצה, טענה כי אינה חשה בטוב, ואף אמרה לשוטרים כי אם יאשימו אותה בביצוע המעשים, תשים קץ לחייה.

צוות השיטור ביקש משתי הקשישות להתלוות אליו לתחנת משטרת מרחב איילון, שם נגבתה עדותן של כל אחת מהן, ולשוטרים התברר כי הן אכן היו מעורבות בויכוח אלים ופרוע, והכל בגלל ויכוחים חוזרים ונשנים על האשפה שהן משאירות ליד דלתות הבתים בבניין המגורים המשותף.

במהלך חקירת האירוע, בה גילו השוטרים כי לשתיים היסטוריה של סכסוכים שטרם הסתיימו חרף גילן המתקדם, נלחצה החשודה במריחת דבק על דלת השכנה ונזקקה לטיפול רפואי. כאשר התאוששה, שוחררה בתקווה כי תניח מעתה לשכנתה משכבר הימים.