ממשיכה בפעילות: חודשיים לאחר שעיריית חולון עיקרה, סירסה וחיסנה כ-550 חתולי רחוב היא חידשה בשבוע שעבר את הפעילות בתחום. בניגוד לחלק הראשון של המבצע, שנערך במימון עירוני מלא, הרי שהפעם המימון הוא ע"י משרד החקלאות.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מבצע העיקור הנוכחי התחיל ביום ראשון שעבר וצפוי להימשך כשלושה שבועות. המטרה היא לעקר ולסרס 500 חתולים לפני החגים תוך התמקדות במתחם שבין מנחם בגין (דרום), רח' אילת (במערב), רח' סוקולוב (בצפון) ורח' חנקין/פנחס איילון (במזרח).

פעולת העיקור והסירוס הינה אמצעי בקרה על הריבוי הטבעי של חתולי הרחוב. איסוף החתולים נעשה ע"י צוותים המועסקים בשירות עיריית חולון ותהליך העיקור מבוצע ע"י רופא וטרינר מוסמך. במעמד זה מחוסנים החתולים נגד מחלת הכלבת ומסומנים בסימן אוזן לזיהויים כחתולים מעוקרים. במידת הצורך, ניתן לחתולים גם טיפול רפואי. בתום האשפוז מוחזרים החתולים למקום ממנו נאספו, כאשר הם בהכרה ובערנות מלאה.

עד כה מאז תחילת המבצע בחולון בשנת 2006, עוקרו כ- 5000 חתולי רחוב. דר' אורי ברטמן, הווטרינר העירוני, מסר, כי ישנה כוונה להמשיך את הפעילות גם בשנים הבאות לכל שכונות העיר.

יש לציין, כי המחלקה הווטרינרית תיענה לבקשות תושבים לעיקור חתולי רחוב גם באזורים אחרים בעיר, רק אם מדובר באוכלוסיות חתולים גדולות, המונות למעלה מ- 50 חתולים. תושבי העיר המעוניינים בכך, מוזמנים לפנות טלפונית אל המוקד העירוני ולמלא בקשה לביצוע עיקור חתולים. הבקשה תכלול תיאור קצר של מספר חתולים משוער, מיקומם וכו', כמו גם פרטים מלאים של המבקש/ת עצמו, כתובתו ואמצעי התקשרות עימו.