חולה על בית הספר: דניאל (שם בדוי) בן ה־10 מחולון נכלל לצערו בסטטיסטיקה העגומה של ילדים רבים שמסיבות כאלה ואחרות לא יזכו להתרגש ביום חמישי הקרוב, האחד בספטמבר, היום הראשון לשנת הלימודים החדשה. במקרה של דניאל מדובר באילוץ בשל בעייה רפואית אליה נקלע לאחרונה.

מי דווקא כן שמחה להגיע ל"וולפסון"?
איך הגיעה בובת מן לבית החולים?
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הוא מאושפז במחלקת הילדים של בית חולים "וולפסון" כבר מספר ימים. אל המחלקה הגיע לאחר שקיבל טיפול בבית חולים "אסף הרופא" בפצע זיהומי שהחל להתפתח בגבו. "לבית חולים 'אסף הרופא' הגעתי כשהפצע ממש גירד ושרף והוא היה ממש גדול. שם נתנו לי טיפול של זריקת הרגעה ושלחו אותי הביתה", סיפר דניאל.

כמה שעות לאחר ששוחרר לביתו, התפשט הפצע למספר מוקדים נוספים בגופו. פריחה אדמומית כיסתה את פניו שהחלו להתנפח והפצע שגדל החל להעלות מוגלה. "העיניים שלו נעצמו כמעט לחלוטין, ופניו היו נפוחות לגמרי, זה היה נראה מאוד לא טוב", ספרה האם. לדבריה, לנוכח החמרת המצב, הם חשו לבית חולים "וולפסון", שם דניאל החל לקבל אנטיביוטיקה ותרופה להרגעת הגרוד ואושפז במחלקת הילדים.

בבית החולים ערכו לילד סדרה של בדיקות וגילו כי הפצע הזיהומי נגרם כתוצאה מחיידק החודר למחזור הדם שעלול לפרוץ בכל מקום בגוף והוא בעל יכולת הידבקות מהירה. "כל איבר שלי שנוגע בפצע הזה, ישר נדבק, בהתחלה זה מגרד מאוד ואז הופך לפצע בעצמו", אומר דניאל. "זה התחיל בפצע ממש קטן, אחר כך זה גדל והתפשט, אבל מאז התחלת הטיפול פה יש רגיעה", הוא סיפר.

דניאל, שאמור לעלות לכיתה ד', מודאג מאוד מהחזרה ללימודים: "זה יהיה ממש עצוב אם לא אוכל להגיע ליום הראשון, כי יש לי ולכיתה מורה חדשה ומנהלת חדשה. זו אמורה להיות הפתעה שכל הקיץ חיכיתי לה, לדעת מי תהיה המורה שלי. אני מאוד אתאכזב אם לא אוכל להיות שם", סיפר הילד.

"לא מקום לחגיגות"
דניאל שמאושפז בבית החולים כבר מספר ימים, לא הודיע לחברים אודות מצבו: "אני לא רוצה שהם יבואו הנה לבקר אותי, אני גם מתבייש וגם כולם פה חולים וזה נראה לי מקום לא כל כך מתאים לילדים. אבל אני מקווה לראות את כולם ביום הראשון, שאף אחד לא יצטרך לקחת לי שיעורים ושאני לא אפספס כלום".

דניאל, יחגוג את יום הולדתו העשירי ב־4.9 אבל משוכנע שעד אז ישוחרר לביתו. "בית חולים זה לא מקום לחגוג בו יום הולדת. זה בטוח לא יהיה שמח כמו לחגוג בבית עם משפחה וחברים ואני מחזיק אצבעות", אמר דניאל.

לדניאל עוד שלושה אחים והגיוס הקרב של אחותו הגדולה מכניס הרבה אושר למשפחה, אבל גם חשש שלא כל המשפחה תהיה שם ביומה החשוב: "אני ישנה כאן איתו כל לילה", אמרה האם, ו"אביו של דניאל נמצא עם יתר הילדים בבית. אם דניאל לא ישתחרר הביתה עד יום הגיוס, נבקש אישור מיוחד מהרופא להיות שם איתה, זהו יום חשוב לכולנו", אמרה האם.

מנהל מחלקת הילדים בבית חולים "וולפסון", פרופ' עמי באלין, אמר: "אני מאוד מקווה שדניאל ישתחרר עד האחד בספטמבר. מצבו כבר השתפר בהרבה מאז שהוא הגיע הנה לטיפול. אנחנו מאוד מקווים בשבילו שהוא יהיה בריא ושמח שוב במהרה".