השכנה מהבית בקצה הרחוב: "בכל מקום מסתובבים עבריינים, גם באזור. זה לא אומר שהיא אשמה בפשע. אני חושב שסתם מאשימים אותה, רוצים לפגוע בה מתוך קנאה. לעולם אי אפשר לדעת למה אנשים רוצים להזיק. אני מעריך אותה כבן אדם ואוהב את השירים שלה. אני מקווה שכשכל זה יסתיים היא תחזור לטלוויזיה בגדול".

מי היה יכול לעזור למרגול?
למשפחתה של מרגול אין כל ספק
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

את נאום ההגנה הזה על מרגלית צנעני נשא השבוע הבעלים של "שוק אזור", ששון דעבול, שעד לפני שבועיים התגורר באופן זמני ביחידת מגורים בביתה של צנעני באזור. "אני מכיר אותה אישית והופתעתי מאוד כשהיא נעצרה", ממשיך דעבול. "היא לא אדם מהסוג שהיית מאמין שזה יכול לקרות לו. קשה לי להאמין שהיא עשתה את זה. אני מקווה שהאמת תצא לאור והכל יסתדר לה. אני לא מאמין שימצאו הוכחות אמיתיות נגדה."כשהיא מבקרת אותי בירקנייה היא תמיד חייכנית ושרה. גם הבן שלה אסף סימפטי ומצחיק. כשגרתי אצלה זה היה בלא תשלום, בגלל שהיא ידעה שבאופן זמני אין לי מקום מגורים. ביני לבין אסף היתה אי הבנה בגלל שהיו לי הרבה קרטונים שעשו בלגן, והוא העיר לי יפה ובנימוס, לא כמו אדם אלים. כשהיא תשתחרר מהמעצר אני אדאג להגיד לה שאני וכל אזור תומכים בה, גם כזמרת וגם כחברה".

מרוחקת מהשכנים
תושבי אזור סיפרו השבוע כי צנעני מנומסת, אך מרוחקת מהחיים ביישוב. "בקושי רואים אותה כאן. גם כשהיא מגיעה למרכז, היא מסתובבת עם האף באוויר", סיפר נ', המתגורר באזור 21 שנה. "נראה לי שרוב החיים שלה היא בתל אביב. לדעתי היא עשתה טעות כשלכלכה על מחאת הדיור. האשכנזים החליטו לחסל אותה והתזמון של המעצר שלה מסריח מגזענות".

צנעני מתגוררת ברחוב מבודד וקטן. חלק מהשכנים ברחוב סירבו לדבר על מעצרה. "זה איזור שקט בלי פעילות חריגה", סיפר שכן שגר בסמוך לצנעני. "אין לי כל עניין שיכתבו עלינו בעיתון, זה לא קשור לאיזור".

שכן אחר של צנעני, אברהם ברון, קרא על מעצרה באינטרנט. "בהתחלה חשבתי שעובדים עליי בגלל שהיא מפורסמת. חשבתי שזאת סתם בדיחה", הוא מספר.
הופתעת מהמעצר?
"אין בי שמחה לאיד, חלילה, אבל יש אנשים צרי עין. בשביל בצע כסף אנשים עושים הכל. יש כאלה שתמיד רוצים יותר ולעולם לא מסתפקים במה שיש להם. הרי לא היה חסר לה דבר. אני חצי מופתע מכך שחושדים בה שהיא השתמשה בעולם התחתון. מילא לאיים עם הפה, אבל להתעסק איתם זה כבר מוגזם. אני אישית לא ראיתי כאן מעולם אנשים מפוקפקים. כשעצרו אותה היה כאן הרבה בלגן.

"אני לא יודע מה אעשה כשהיא תשתחרר. לבוא לנחם? הרי היא לא באבל. גם ככה בקושי מכירים אותה. אולי אגיד לה שלום אך לא אדבר איתה על המעצר".

איך היחסים שלה עם השכנים?
"אין כל קשר. מעולם לא שמעתי ממנה. כשהיא עוברת כאן היא אפילו לא טורחת להרים את העיניים ולומר שלום. יש הבדל של שמים וארץ בין התדמית שלה בטלוויזיה לבין ההתנהגות שלה כאן בשכונה, אבל גם שכנים שהסתכסכו איתה שמרו איתה על קשר טוב ומקפידים להישאר בידידות. גם בעם לא כולם אוהבים אותה וגם כאן ברחוב לא כולם אוהבים אותה".דיירת מפורסמת כמו צנעני מוסיפה כבוד לרחוב?
"ממש לא. היא מעולם לא הזמינה אותי לאולפן או להופעה שלה. אפילו כרטיסים ל'כוכב נולד' היא לא נתנה לנו. אין לנו קשר איתה. פעם עוד היינו מזמינים אותה לאירועים, אבל היא לא באה מעולם, אז הפסקנו. היא מנותקת מהאיזור. אפילו לא אומרת שלום. גם דיסק שלה אין לי. טוחנים אותה מספיק ברדיו".

מקווים לטוב
הספר האישי של צנעני, מושיק גולן ממספרת חיים גולן באזור, מאמין שהקליינטית הכי מפורסמת שלו תשתחרר בקרוב ושהעניין כולו יסתיים בטוב. "אני ממש לטובתה, אני לא מאמין שהיא עשתה את זה", הוא אומר. "אצלנו במספרה היא תמיד התייחסה לעובדים באופן חיובי והיא נחמדה מאוד. אני לא מאמין שהדברים שהיא חשודה בהם קרו באמת. היא לא מסוגלת לדברים כאלה. כמו כל המדינה, גם אנחנו כאן במספרה המומים מזה. עד כמה שידוע לי, היא מעולם לא היתה מקורבת לגורמים פליליים ומעולם לא דיברה עליהם".

ניסית להתעניין בשלומה?
"אין כל דרך ליצור איתה קשר עכשיו. אם הייתי יכול, הייתי מדבר איתה. כשהיא תשתחרר אצור איתה קשר ואגיד לה שאני תומך בה. אני מקווה שבסוף יהיה לה רק טוב".

"הופתעתי ממעצרה", אומר שכנה לרחוב המגורים, מפקד מכבי האש בחולון ובבת ים, טפסר אבי פרץ. "יש לי איתה יחסים טובים. היא אישה נפלאה ומקסימה, ומעולם לא ראיתי משהו חריג בסביבת הבית שלה. כשהיא תשתחרר אני מתכנן לבקר אותה ולהתעניין בשלומה".

"אם מרגול הביאה זמר או חקיין למקום טוב, מותר לה להתפרנס", אומר הזמר עופר לוי. "היא לא גוזלת, זה הכסף שלה, ואם מישהו מנסה לגזול אותה, זכותה לבקש את הכסף שלה. אם