מי פנוי לדקירה: "נהגים מספרים שהם חוששים לנהוג בלילות. מפחיד להכניס למונית אדם זר באמצע הלילה. אתה לעולם לא יכול לדעת מתי מישהו ישלוף סכין". הדובר הוא רפי עטר, חבר בהנהלת איגוד נהגי המוניות הארצי, ואת תמונת המצב שהוא מתאר מאשרים נהגי מוניות רבים. רק באיזור חולון הותקפו בשנה האחרונה 12 נהגים, ואלו רק המקרים שדווחו למשטרה. במקרים רבים התקיפות הן מילוליות, על סף אלימות פיסית.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"נהגי המוניות בצרה גדולה", אומר יו"ר איגוד נהגי המוניות הארצי, יהודה בר אור. "רק באחרונה שלושה אנשים עצרו מונית בקריית שרת, ביניהם ובין הנהג פרץ ויכוח על המחיר ועל השימוש במונה והם נתנו לו מכות רצח."הם חתכו לו את הפנים בסכין והיכו אותו כך שנזקק לאשפוז. כשהתוקפים נעצרו, נהג מונית התקשה לזהות אותם, כי היה חושך והוא לא הצליח לאשר בוודאות את זהותם. הם לא קיבלו אפילו קנס".

חגי רז (43), נהג במוניות "ארגמן", סיפר שהאלימות מחמירה בחודשי הקיץ. "נערים נכנסים למונית שיכורים, הם מתחילים להשתולל וצריך לדעת איך להסתדר איתם כדי להימנע מעימותים. הילדים האלה יוצאים למלחמה, לא לבילוי, ואנחנו צריכים להתמודד עם זה".

"יש הרבה אלימות, במיוחד בשעות הערב", מוסיף אלי גבסון, סדרן בתחנה. "כמובן שבקיץ יש החמרה, בעיקר בסופי שבוע".

"לפני כמה שנים עמדתי ברמזור מול 'ימית 2000'", נזכר הנהג מאיר חלץ (54), הסובל מנכות. "כמה נערים בני 13 ניצלו את הרמזור האדום וזינקו למונית בבגדי ים רטובים. ביקשתי מהם לצאת וקיבלתי שלוש דקירות. הסתדרתי, מכיוון שלמדתי ג'ודו, אבל היום אני כבר לא נוסע בלילות".

במקרים רבים הופך נהג המונית לטרף קל לגנבים, שיודעים שיש בכלי הרכב שלו כסף מזומן ומכשור יקר. "אחד הנהגים בתחנה הותקף על ידי גנבים שהתחזו לנוסעים", סיפר איתן סבן (41), נהג מתחנת "ארגמן" בחולון. "הם היכו אותו וגנבו לו את מכשיר הניווט. אנשים לא חושבים פעמיים לפני שהם צועקים, מקללים ומאיימים עלינו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "לא קיימת תופעה של תקיפת נהגי מוניות באיזור מרחב איילון והמקרים שארעו מטופלים ביסודיות ובנחישות".

הכתבה המלאה תתפרסם בעיתון סוף השבוע של "ידיעות חולון"