פעם שלישית אלינור: בביתם המעוצב בשכונת ח' 300 בחולון, אלינור ולירן שטראובר משילים את סטטוס הסלבס ומתנהלים ככל הזוגות. היא תולה כביסה, הוא מכין קפה, ברקע מקריינים בחדשות את מחאת האוהלים ושניהם נראים מרוצים. "סוף, סוף אנשים קיבלו אומץ להגיד את מה שמפריע להם", אומרת אלינור ונוחתת באלגנטיות על הספה המסוגננת.

היסטוריית הבילויים של לירן שטראובר:
לירן שטראובר מבלה בקלאב מד עם החברה
איציק זוהר ולירן שטראובר בבילוי לילי לוהט
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הוא שחקן כדורגל במכבי פתח תקווה (אחרי תשע שנים במכבי תל אביב), היא סמנכ"לית שיווק ברשת סופרמרקטים. הוא הגיע לנישואים עם שתי גרושות ושלושה ילדים (שניים מאשתו הראשונה, לילך, ואחד מאשתו השנייה, ח"כ לשעבר ענבל גבריאלי), היא הגיעה גרושה ללא ילדים, חדורת מוטיבציה להביא סוף־סוף למשפחה את הצבע הוורוד.

מקופאית לסמנכ"לית
אלינור (30) ולירן (37) גדלו בבת ים. אלינור היא הבת השלישית במשפחה בת שש נפשות. "הייתי ילדה טובה מבית טוב וגדלתי במשפחה ממוצעת. למרות שבבית לא היה חסר כלום, בגיל 14 כבר יצאתי לעבוד כדי לא להכביד על ההורים. ביפו יש עסק ידוע, 'בורקס ג'ק'. זה של הסבא שלי. שם עבדתי כדי לא לקחת כסף מההורים".

לירן ואלינור שטראובר. "היה קליק מיידי, אבל לא ידענו לאן זה יוביל"

אחרי השירות הצבאי כנהגת בוס, החלה לעבוד בעסק של הגיס, אלי טל, שפתח באותם ימים קצביה בלוד, ליד המשחטה של אביו. "חנות קטנה של 200 מ"ר, שמכרה בעיקר בשר טרי מהמשחטה", אומרת אלינור, "התחלתי כקופאית, קידדתי מוצרים, ובגיל 23 התחתנתי עם מי שהיה החבר שלי שנים רבות. היינו נשואים שנה וחצי וזה לא עלה יפה. לא התאמנו וזה נגמר בזמן".

אהבת את העבודה?
"לא חשבתי שזה מעניין אותי, ידעתי שצריך לעבוד אז עבדתי. היה בזה אתגר, משהו חדש, עסק בהקמה עם פוטנציאל לגדול ולצמוח. לא ידעתי אם אשאר שם, עשיתי מה שצריך. אני טיפוס חרוץ ויסודי וזה התאים לי".

לעבוד עם משפחה זה לא קל בדרך כלל.
"נכון, שנינו אנשים מאוד פרפקציוניסטים, היו לנו הרבה מלחמות ומריבות. הרבה פעמים אמרתי שזה יומי האחרון, אבל תמיד מצאנו את הריקוד המשותף והעסק עבד יפה".

200 המ"ר גדלו ל-2,000, ולאחרונה מונתה שטראובר לסמנכ"לית השיווק של רשת הסופרים "סופר ברקת". הרשת מונה שלושה סניפים – בלוד, ביהוד, וסניף נוסף שנפתח לאחרונה בצומת סגולה בפתח תקווה. "זאת עבודה סביב השעון, אני יוצאת בשמונה בבוקר וחוזרת בשש בערב. זה עסק משפחתי, כך שהעבודה תמיד ברקע, גם בארוחות שישי, גם בחופשות, כל היום מדברים עסקים".

לירן, עד כמה אתה מעורב בעסק?
"עד כמה שאני יכול. כשהייתי בפגרה באתי קצת לעזור במשרד בתיוק קלסרים. לא שאני רגיל לזה, אבל דווקא לא היה משעמם".

"כשזה זה, זה זה"
על לירן שטראובר, שחקן מכבי תל אביב, שמעה אלינור בפעם הראשונה כשהייתה נערה מתבגרת, והחבר שלה היה חולה כדורגל. "לימים הפכנו לבעל ואישה. הוא היה אוהד שרוף של הקבוצה, מאלה שבוכים כשהיא מפסידה. ידעתי שלירן הוא אחד השחקנים, אבל לא התלהבתי ממנו".

לירן: "ככה, הא?".
אלינור: "נו, כאילו שאני ממש הייתי בפריים שלך".

הם הכירו דרך חבר משותף לפני כשנתיים וחצי. הוא היה אז גרוש טרי מח"כ ענבל גבריאלי והיא הייתה פנויה לקשר. "זה היה מפגש של כמה חברים. ידענו שזה דייט, אבל לא רצינו להיות לבד", אומרת אלינור.

והיה קליק?
אלינור: "היה קליק מיידי, אבל לא ידענו לאן זה יוביל".

לירן: "אם היו אומרים לי אז שתוך שנתיים אתחתן עם הבחורה הזאת, הייתי אומר 'בחיים לא'. לא בגלל שהיא לא מצאה חן, להיפך, אבל הייתי גרוש פעמיים ולא רציתי מערכת יחסים ארוכה. הרגשתי שאני צריך הפסקה".

תקופה ארוכה ליוותה את לירן תדמית הבליין המתהולל, שהתחזקה כשפתח לפני מספר שנים את הבר־מועדון 'ליאונרה'. היית מודעת לתדמית הזאת בכלל?
"כמובן, בגלל זה כשהציעו לי להכיר אותו, לא קפצתי והתלהבתי. התדמית הבליינית והעיסוק בכדורגל לא הלהיבו אותי, להיפך, אמרתי לעצמי, בשביל מה אני צריכה את זה? למרות הכל, לא שללתי, והיום אני נוכחת לדעת שלא שוללים אדם בגלל תדמית וצריך לתת לו הזדמנות עד שמכירים אותו.

"כל מי שבאמת מכיר את לירן יגיד לך, 'וואו, איזה בן אדם מדהים, איך לא דמיינו אותו ככה'. עזבי את התדמית ואת מה שכתוב בעיתונים, כל מי שבאמת מכיר אותו, יודע את זה. כל השאר זה סתם סיפורים מסביב".


ענבל גבריאלי עם שטראובר. "אין לי איתה שום קשר". צילום: ערן קמינסקי

את בקשר עם הגרושות שלו?
"אני בקשר כמו שלירן בקשר איתן, בכל מה שנוגע לילדים. עם הראשונה קצת יותר, כי הרבה פעמים אני זו שמביאה ומחזירה את הילדים. עם ענבל אין לי שום קשר, כי הכל נעשה דרך לירן.