עד שהאוהל יפריד בינינו: מאהל מחאה שני קם השבוע בחולון, לאו דווקא בגלל חוסר מקום בשכונת ג'סי כהן, שם ממוקם המאהל המקורי, אלא בגלל סכסוך משפחתי. בג'סי כהן מפגין אדם שהוצא נגדו צו הרחקה מאשתו לשעבר ומילדיו, ולכן החליטה האישה להקים, ביחד עם משפחתה וחברותיה, מאהל משלה ברחוב המלאכה שבאיזור התעשייה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מנהיגת המאהל ברחוב המלאכה היא אם לשלושה (25). היא סבלה אלימות מבן זוגה, ובעקבות כך תלוי ועומד נגדו צו הרחקה מילדיו. הבעל לשעבר פעיל במאבק בג'סי כהן, ולכן נמנעים האישה וילדיה מלהגיע לשם. היא, חבריה וקרוביה מקריית שרת, עשר משפחות, החליטו לפיכך לתקוע יתד ברחוב המלאכה.

ויש מי ששידרג את אוהל המחאה והקים מעין סוכה. צילום: מורן שרף

"רצינו להתאחד עם ג'סי כהן, שם יש הרבה אנשים והבנו שארגונים מספקים שם אוכל ושתייה, אבל אנחנו לא יכולים", סיפרה אמה של האישה. האם, נכה בכיסא גלגלים, מתגוררת עם ילדיה ונכדיה במאהל. הבת נאבקת מול עמידר במשך שנים כדי לממש את זכויותיה כאם חד הורית.

"אני מקבלת סיוע וגם קצבת נכות, שמגיעים ביחד ל־4,000 שקל, אבל איך אני אמורה לשלם גם דמי שכירות, גם לגנים וגם להאכיל שלושה ילדים?", היא שואלת. "גרנו אצל אמא שלי תקופה, אבל בסוף גירשו גם אותה מהדירה".

אחיה (21) ריצה עונש מאסר בן שנתיים, וכשהשתחרר גילה כי אין לו לאן לחזור. "כשיצאתי מהכלא ישנתי על ספסלים, ברחוב, בפארקים אבל גירשו אותי משם, ומאז אני נודד ממקום למקום", הוא מספר. "עכשיו סילקו גם את אמא שלי מהבית, החברה שלי בהיריון, ולי לא נותנים עבודה כי אני אסיר משוחרר. בקיצור, אנחנו נמצאים במבוי סתום לגמרי".