הבעל השתכר, השופט לא אישר: כשרוצים לממש התחייבות רבת שנים, צריך לדעת לממש אותה בעיתוי הנכון. כך לפחות למדה על בשרה תושבת האיזור שהחזיקה בידיה התחייבות יוצאת דופן מצד בעלה, אך לא ידעה לפעול למימושה בעיתוי הרצוי.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

שופט בית המשפט לענייני משפחה במחוז תל-אביב, יהורם שקד, פסק השבוע בסוגיה מורכבת וחריגה שהונחה על שולחנו, העוסקת בתביעתה של אישה, תושבת האיזור, לקבל מידי בעלה לשעבר את דירת המגורים שקנו השניים עם נישואיהם.

במסגרת בקשתה יוצאת הדופן לבית המשפט צירפה התובעת כתב התחייבות, עליו חתום הבעל, ולפיו הוא מתחייב למסור לידיה את דירתם המשותפת, במידה ויישתה משקאות אלכוהוליים וישתכר, כפי שקרה לו לא פעם בעבר.

בנוסף, ביקשה התובעת כי בית המשפט יפסוק לזכותה פיצויי נזיקין בגין אירוע בו תקף אותה בעלה לשעבר, וכן כי בית המשפט יגדיל את סכום דמי המזונות שמשלם האב עבור בתם המשותפת, שנקבעו בהסכמת הצדדים וקיבלו תוקף של פסק דין.

בכתב ההתחייבות החתום על ידי הנתבע שהגישה האישה רשם הבעל לשעבר: "אני מתחייב בזה ונותן לך מילה על כך שלא מתכוון בעתיד לשתות משקאות חריפים למעט בימי חג. במידה ולא אעמוד במילה, לך הזכות להגיש כתב תביעה על התרת הנישואין לבית המשפט. זאת ועוד, במידת התרת הנישואין, הנני מתחייב להשאיר לך ולבתנו את דירת מגורינו".

בקשה זו של התובעת נדחתה על ידי השופט שקד, שהסתמך בהחלטתו על העובדה כי בעת החתימה על הסכם גירושיהם לא הזכירה האישה את המסמך המדובר.

"אין עוררין כי כתב התחייבות זה נחתם ביום 17 ביוני 2007", פסק השופט שקד. "אין עוד עוררין כי ביום 25 בפברואר 2008, למעלה משמונה חודשים לאחר מכן, הגיעו הצדדים בסיוע באי כוחם, להסכם אשר הוכתב לפרוטוקול ובו נקבע כי 'דירת המגורים של הצדדים תימכר. תמורתה תחולק בין הצדדים בחלקים שווים".

"למרות האמור לעיל", הוסיף השופט שקד, "ולמרות שבמועד מתן פסק הדין, התובעת אחזה באותו כתב התחייבות, היא בחרה שלא להעלות נושא זה ולא לתבוע דבר וחצי דבר על יסוד אותו מסמך".

בנוסף קבע השופט שקד: "הניסיון להיבנות ממסמך, שלדברי התובעת, חתום עליו לא אחר מאשר שיכור ושתיין, הינו ניסיון חסר תום לב ועל בית המשפט לדחותו מכל וכל".

ואם לא די בכך שדחה את בקשתה, קבע השופט גם כי על התובעת להעביר לידי הנתבע את הוצאות המשפט ושכר טרחת עורך דינו, בסך כולל של 20 אלף שקל. עוד קבע השופט כי הנתבע ישלם לתובעת 5,000 שקל פיצויי נזיקין וכי תשלום המזונות אותו שילם עד היום יישאר על כנו.