בלי לומר מילה: שתי פקחיות של עיריית חולון הותקפו בשבוע שעבר בעת שעסקו ברישום דוח חנייה. איש מעדי הראייה למקרה לא ניגש לסייע לפקחיות. נגד התוקפים הוגשה תלונה על איומים, גרימת נזק לרכוש ותקיפת עובד ציבור.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

ענבל אילן-מזרחי (35), המועסקת כפקחית כבר 14 שנה, והני אהרוני (24), המועסקת בתפקיד שנה, סיירו ביום רביעי שעבר אחר הצהריים בשדרות דב הוז. במהלך הסיור הבחינו השתיים במכונית החונה חנייה כפולה, וביקשו לרשום דוח לבעליה.

"ברגע שהנהג ראה שאני מתכוונת לרשום לו דוח", מספרת אילן-מזרחי, "הוא יצא מהחנות שהיה בה וניסה למנוע את הדוח. רציתי לצלם את ההתרחשות במסופון שלנו, אבל הוא תפס אותו ואמר לי בטונים גבוהים: 'אין מצב שאת רושמת לי דוח'.

"ביקשתי ממנו שיעזוב את המסופון ואמרתי לו שמדובר בתקיפה לכל דבר, ושאזמין את המשטרה. הוא התחיל להשתולל, דחף אותי וסטר לי. הני, שראתה את כל זה, רצה לכיווני וניסתה להפריד, אבל הוא לקח את מכשיר המירס שלה, השתולל כמו מטורף וניפץ את המכשיר אל הכביש.

"למזלי הספקתי להזעיק את המשטרה באמצעות מכשיר המירס שלי. עד שהמשטרה הגיעה, הגיע מקורב לנהג והשתולל גם הוא, תפס את מכשיר המירס שלי וזרק אותו למקום מרוחק. ככה מצאנו את עצמנו בלי יכולת ליצור קשר עם משרדי הפיקוח העירוני כדי לדווח על מצבנו. הוצאתי את הטלפון הפרטי שלי כדי לדווח למנהלת שלנו על האירוע, אבל קיבלתי מכה ביד והטלפון הועף לכביש. במקביל נאמר לי: 'אני ארצח אותך'.

"אנשים עמדו מן הצד אבל לא הזמינו את המשטרה. הזדעזעתי מהתגובה שלהם. אתם רואים שתי בחורות ושני גברים שתוקפים אותן, ואף אחד לא נרתם לעזור? אני ממש מאוכזבת. זה כאילו שאנחנו לא חיים בישראל. "התלוננתי במשטרה וערכו עימות ביני לבין הנהג. הוא התנצל, אבל אמרתי לו שאני לא מקבלת את זה ושהוא היה צריך לחשוב לפני מעשה".

הותקפת בעבר?
"לפני 11 שנה הותקפתי באופן רציני ואושפזתי, והסיפור השבוע החזיר אותי לשם. כשהגיעה הניידת הראשונה הייתי על סף עילפון ופרצתי בבכי. כל הגוף שלי רעד והפקחים והשוטרים שפכו עלי מים. חשוב לי לציין שקיבלנו תמיכה רבה מצוות הפיקוח, וזה עשה לנו טוב, לעומת אדישות עדי הראייה".

ביקשת לעבור לתפקיד אחר?
"הגעתי לעבודה לאחר התקיפה, אולם בהמשך העדפתי לקחת כמה ימי מנוחה. אני נרתעת ופוחדת לחזור ולרשום דוחות. הייתי בטוחה שאנחנו הולכות למות, ולמרות שאנחנו חזקות, כשראיתי מה אדם יכול לגרום, זה הכניס בי פחד מסוים, אבל אני לא מתייאשת ואחזור לעבודה".

ראש עיריית חולון, מוטי ששון, אמר בעקבות המקרה: "אני רואה בחומרה רבה את תקיפתם של עובדי ציבור. אני משוכנע שהמשטרה תמצה את הדין עם התוקפים. לא ניתן שתושבים יקחו את החוק לידיהם וירימו יד על עובדים מסורים של עיריית חולון".