אלא לראותם בלבד: יותר ויותר קטינים וקטינות מאיזור חולון מנצלים את תכנות ההתכתבות, הכולל וידאו, לקיום יחסי מין וירטואלים. בחלק מהמקרים זה נגמר בהשפלה חברתית, באחרים באלימות. בלא מעט מפגשים מהסוג הזה מתקיימים גם יחסי מין וירטואלים בין צעירות לצעירות.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"ב'סקייפ' יכולנו לראות זה את זה. באחת הפעמים היתה אצלי חברה, והבחור שאל אם בא לנו להראות לו כל מיני חלקים בגוף שלנו. בהתחלה התביישנו, והוא אמר לנו שזה יישאר בינינו ושכדאי לנו, אז הסכמנו. הראינו לו את הבטן והוא הראה את שלו, אחר כך עוד ועוד איברים".

מנצלים את תכנות ההתכתבות לשימוש אסורים. צילום המחשה: הרצל יוסף

גם אינטימיים?
"כן, עד שהיינו עירומות לגמרי וגם הוא התפשט. זה היה מין משחק כזה. בכל פעם מישהו שאל חידה, ומי שנפסל היה צריך להפשיט מעצמו משהו. למחרת הוא שיתף בשיחה עוד חבר שלו, המשכנו במשחק הזה והקבוצה גדלה. נשארנו שתי הבנות, אבל מספר הבנים גדל. בכל פעם הצטרף עוד חבר".

זה לא נראה לכן מוגזם?
"אני התביישתי קצת, אבל לחברה שלי זה לא הפריע, היא אמרה כל הזמן שהם לא מכירים אותנו, אז מה זה משנה. מבחינתי זה הפך מביך כשהם ביקשו שניגע אחת בשנייה או שכל אחת תיגע בעצמה במקומות פרטיים. אמרתי לחברה שלי שאני מתנתקת מ'סקייפ' ולא רוצה כל קשר עם הדבר הזה. הרגשתי לא נעים ולא נוח עם עצמי. כל היום רק חשבתי על זה והתעסקתי בזה, ופחדתי שהם יכולים להפיץ את השם שלנו בין כל הבנים בארץ ושאנשים יתחילו להטריד אותנו. לא יכולתי להירדם בלילה ולא יכולתי להתרכז בלימודים".

שיתפת מישהו?
"בסופו של דבר סיפרתי את זה למורה שלי וזה הקל עלי מאוד. התנתקתי מאז גם מפייסבוק. אני לא רוצה קשר לדברים האלה".
והחברה שלך?
"אנחנו כבר לא כל כך חברות. היא המשיכה עם זה, לא יודעת למה, וכעסה ששיתפתי את המורה".

ליאת (15, כל השמות בכתבה בדויים) הסתבכה בהרפתקה כשאישרה חברות בפייסבוק לנער בן גילה מצפון הארץ. "הוא נראה לי חמוד והתחלנו להתכתב. מצאנו הרבה תחומי עניין משותפים". מהתכתבות אינטימית עבר הקשר לשיחות וידאו ב"סקייפ". עד היום ידענו על מין וירטואלי בין מבוגרים, אבל בשנים שמאז הקמת פייסבוק ושירותים כמו "סקייפ", המספקים שיחות וידאו שיוצרות חוויה אינטימית כביכול, גם בני נוער מוצאים פורקן מיני בעולם הווירטואלי.

לילך (15) אישרה חברות לנערה מצפון הארץ. השתיים נהגו להתכתב בקביעות הן בפייסבוק והן ב"סקייפ". "אחרי תקופה מסוימת התחלנו לדבר על סקס ועל משיכה מינית. היא אמרה לי שהיא אוהבת לראות בנות עירומות ושהיא חושבת שהיא לסבית. התחלנו להתפשט מול המצלמה. היא החמיאה לגוף שלי. הרגשתי שאני קצת מתאהבת בה.

"אחרי כמה זמן היא אמרה שיש לה ידיד שגר באיזור שאני גרה בו, ואוהב לראות בחורות עירומות. הסכמתי שהוא יצטרף ל'סקייפ', ומהר מאוד גיליתי שאני מכירה אותו מהשכונה. הוא הבטיח לא לספר לאיש. הוא הראה לי את האיברים שלו ואני את שלי. למחרת כל הבנים בבית הספר קראו לי 'שרמוטה' ושאלו אם הם יכולים לראות לי גם.

הרגשתי מושפלת ונבוכה, הרגשתי שניצלו אותי. הרגשתי כאילו אני שקופה, שלכל מקום שאני הולכת אליו, כולם מזהים אותי. הבחור הזה איים עלי שאם אתנתק, הוא יפיץ תמונות שלי. למרות שמעולם לא שלחתי לו תמונות שלי בעירום, פחדתי שזה יקרה".

ואיך הצלחת להתנתק ממנו?
"לא הצלחתי. מדי פעם הוא עדיין מציק לי, אבל אני לא מחוברת יותר ל'סקייפ'".

רוני (15) מעיד שהוא נוהג לקיים מין וירטואלי באופן קבוע עם בנות גילו ומבוגרות יותר, רובן מחוץ לארץ. "זה כיף", הוא טוען. "ככה לא צריך להציע חברות, לדבר, לחזר. יש חיבור לאותו עניין, עושים מה שעושים וזהו. לא חייבים להיות בקשר אחר כך".

זה לא פוגע באינטימיות, בקשר הממשי בין בני אדם?
"לפני כמה זמן הכירו לי מישהי ב'סקייפ', שהיא אחת כזו שמתפשטת מול המצלמה בלי בעיה. עשינו מה שעשינו, ואחרי כמה זמן ראיתי אותה במקרה באיזה מפגש חברים, והאמת, היה מביך לגשת ולדבר איתה. פתאום היא נראתה לי אחרת. גם היא לא דיברה איתי".

הכתבה מלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון"