היה נכון לוונדליזם: חניכי ומדריכי שבט "ארנון" של תנועת "הצופים" בחולון נדהמו לגלות מיד עם שובם ממחנה הקיץ כי מבנה הסניף הושחת. נערים, ככל הנראה, ביצעו בו ונדליזם לשמו ואפילו לא היססו לחתום את שמותיהם לצד כתובות הגרפיטי שריססו במקום.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

גזברית השבט, רבקה פלדמן, הגיבה בהלם על הנעשה במקום: "יצאנו למחנה קיץ למשך שבוע ימים. כשעזבנו השבט היה נקי ומסודר. בתחילת השבוע חזרנו לשבט וגילינו שפחי הזבל הגדולים וביניהם שני פחי עירייה זרוקים על הרציפה כשכל תכולתם מפוזרת בכל השבט חלקם שבורים והרוסים, על הפחים, הרצפה והספסלים שפכו צבע שמן, בכניסה לשבט ועל הקירות ציורו ציורי גרפיטי עם שמות של ילדים, הכבלים של המזגן נחתכו ועל כל המנעולים נשפך דבק כדי שלא נוכל לפתוח את החדרים. ברור לנו שמי שעשה את הוונדליזם בשבט הם אינם חניכי הצופים".

הנהגת השבט הגישה תלונה למשטרה שבודקת את האחראים לאירוע. "זה נורא ואיום, זו חבלה ברכוש, זה מרגיז ומתסכל ומשאיר את כולנו חסרי אונים כי אין לנו דרך לדעת מי הם הפורעים. היינו בשוק כשראינו את מצב השבט ולאף אחד לא ברור למה היו צריכים לעשות את זה".

זו פעם ראשונה שזה קורה?
"קורה לא פעם שמחבלים לנו במנעולים ואלה הם מנעולים יקרים מאחר ובחדרים יש ציוד ששווה לא מעט כסף. בשנה שעברה נתקלנו בתופעת הגרפיטי, אבל השחתה ברמה כזו עוד לא הייתה לנו וגם לא ברורה לנו הסיבה. האם זה שעמום של בני נוער בחופש הגדול? האם זה בגלל משהו שקרה או שזה סתם כדי להרוס? אני מקווה שהמשטרה תמצא את המשחיתים וזה לא יחזור על עצמו".