לא ראיתי, לא שמעתי: חוקרי משטרת מרחב איילון התרגלו כבר לשמוע לא מעט תירוצים יוצאי דופן ומקוריים מפי חשודים בביצוע מעשי עבירה עימם הם באים במגע, אך הם מגלים, כל פעם מחדש, שגם אצל העבריינים, אין גבול לדמיון או לטיפשות, הכל בעיני המתבונן.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

את הפרס על "הברקת השבוע" קטף בסוף השבוע שעבר תושב חולון, שלאחר שברכבו הפרטי, ובכלי רכב סמוך אליו, נתפסו כמויות מרשימות של חומרים חשודים מסוגים שונים, סיפק לשוטרים תירוץ מעניין ויצירתי.

תחילתו של האירוע בשעת לילה מאוחרת של ערב שבת האחרון. שוטרי סיור של משטרת מרחב איילון הבחינו בשני הולכי רגל שעוררו את חשדם. האחד, תושב בת ים (31) עמד ברחוב לצידו של קטנוע שמנועו מכובה וקסדה לראשו, והשני, תושב חולון (39) שעמד בקרבת מקום.

השוטרים עיכבו את השניים לבדיקה ובמהלך חיפוש בקטנוע התגלתה בתא שמתחת למושב הנהג שקית ובה 500 כדורי "חגיגת". בחיפוש נוסף שנערך על גופו של בעל הקטנוע מצאו השוטרים פנקס שקים החשוד כגנוב.

בחיפוש ברכבו של הגבר השני, תושב חולון, שרכבו חנה לא הרחק מהקטנוע, גילו השוטרים אוצר נוסף: שקית ובה 100 כדורי חגיגת, וכן, 72 גרם של חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה.

השניים, שטענו, על אף הממצאים בשטח, כי מעולם לא נפגשו, הועברו לחקירה בתחנת משטרת מרחב איילון, שם העדיף החשוד הבת-ימי לשמור על זכות השתיקה.
חברו החולוני לעומת זאת היה יצירתי במיוחד והפתיע את חוקריו כשטען: "אין לי מושג איך הסמים הגיעו לרכב שלי. נתקעתי ברחוב בשעת לילה מאוחרת ויצאתי לחפש חשמלאי. כשחזרתי, גיליתי שמישהו הכניס לי סמים לאוטו". חקירתם של השניים תימשך בימים הקרובים.