ממעמקים: בנו של בכיר במגזר הדתי בחולון חולץ בשלום ובאורח נס ללא פגע מחלל קוביית בטון בקרבת פינת החי בעיר. לאחר שלטענת אם הילד סרב המוקד העירוני לסייע לה במצוקתה, הוזעקו למקום כוחות חילוץ של כיבוי אש חולון ומגן דוד אדום.

רוצים לראות תמונות נוספות מהחילוץ - כנסו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

ביום שלישי השבוע שיחקו האם ובנה בפינת החי ברחוב פרופסור שור. "בני תימרן כל הזמן בין פינת הליטוף לגן המשחקים במקום, ובזמן שהייתי עסוקה בהאכלת בעלי החיים במקום, שמעתי אותו קורא לעזרה" – שחזרה האם את האירוע זמן קצר לאחר שבנה פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "וולפסון".

רגעי האושר מייד עם החילוץ. (צילום: טל קירשנבאום)

"תחילה חשבתי שהוא צוחק, אבל מהר מאוד הבנתי שהוא בצרה צרורה. הוא נפל לתוך חלל בטונדת הבטון שעומקה כמטר וקצת, ורגליו פשוט נתקעו שם בין קורות העץ עם המסמרים". האם התקשרה מייד למוקד העירוני, אך לדבריה זכתה לתגובה שלילית. "עד עכשיו אני המומה מתשובת נציג המוקד. הוא אמר לי – 'זה לא מתפקידנו, תפני למד"א'".

האם יצרה קשר עם מד"א. דובר כיבוי אש חולון, אבי קורדובה, התייחס לאירוע: "הגיעו צוותי חילוץ בפיקודו של טפסר אבי פרץ. הם ראו שאנשי מד"א מחזיקים את ידיו של הילד כדי שלא ייכנס כולו לתוך החור שבבטונדה. בתחילה הם ניסו לבקע אותה, אך כשזה לא צלח, ניסו דרך אחרת. הם יצרו מנהרה מתחת לבטונדה ושברו את מרצפות המדרכה כדי לאפשר גישה לילד. יצירת המנהרה נמשכה כחצי שעה, תוך השגחה שהיא לא תקרוס על הילד.

אם הילד סיכמה ואמרה: "אין ספק שמדובר בנס. נערוך סעודת הודייה עם כוחות החילוץ. כל הזמן? האמונה בבורא עולם החזיקה אותי. מסתבר שהאמונה בו משתלמת".

מעיריית חולון לא נתקבלה תגובה.