דרוש מנהיג: אומרים שישראל נמצאת במשבר מנהיגות ושהנוער אדיש. האם גם אתם רוצים לשבור את המיתוס? אם אתם בכיתות ט'־י"ב, בעלי כושר ביטוי ופוטנציאל מנהיגותי ומעורבים בפעילות חברתית בעירכם (מועצות תלמידים, תנועות נוער וארגוני נוער), עיריית תל אביב־יפו, בשיתוף "ידיעות תקשורת", רשת המקומונים של "ידיעות אחרונות", מזמינה אתכם להשתתף בכנס "מנהיגי העתיד" המתמקד במנהיגות עירונית.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מטרת הכנס היא לתת במה לכם, בני הנוער, לומר את החשוב לכם לאנשים המשפיעים על חייכם בעיר שבה אתם חיים, לפגוש בני נוער מערים אחרות ולחלוק עימם מידע וחוויות עירוניות. שלוש הצעירות המופיעות בעמוד זה הן מהמועמדים להשתתף בכנס, ואם אתם רוצים להצביע עבורן, כנסו לכתובת המיניסייט www.tlv-kenes.co.il או לכתובת העיתון בפייסבוק.

הכנס יעסוק בנושאים כגון סובלנות ומעורבות בקהילה, איכות הסביבה, אלימות, פערים חברתיים ועוד מנושאי "אמנת הילדים והנוער" שנכתבה על ידי פרופ' אסא כשר והוטמעה בעשר ערים ברחבי הארץ. בין השאר ישתתפו בכנס העיתונאים יאיר לפיד ודני קושמרו. כנס "מנהיגי העתיד" יתקיים ביום שני, 4 באפריל 2011, במרכז הקהילתי רוזין בתל אביב, בשעות 8:30-16:00.

ליאור צוקרמן (13)

עיר מגורים: חולון
בית ספר: "מקוה ישראל", כיתה ז'
מגמה: מדעית מואצת


ליאור צוקרמן. "יש לי נתונים להיות מנהיגה". צילום: קובי קואנקס

רק על עצמי לספר ידעתי: אני פעילה במועצת הנוער העירונית, חברת פרויקט 'נוער כותב' בשקמה, הייתי חברה בפרלמנט הילדים העירוני, אני פעילה למען שחרורו של גלעד שליט, פעלתי למען קבלת התואר 'ירוק מתמיד' בבי"ס רביבים, אני רוקדת בלהקה הייצוגית של חולון 'הורה רעים', מועמדת לתוכנית 'נוער מוכשר במתמטיקה' באוניברסיטת בר אילן, אוהבת ללמוד וחברת מועצת התלמידים הבית ספרית. בשנה שעברה החלפתי את המנהלת ליום אחד".

מי אני: "נולדתי בבית החולים 'בילינסון' בהפריה חוץ גופית והוגדרתי כ'נס רפואי'. אני הבת הבכורה להוריי עמליה וירון ויש לי שני אחים קטנים, גיא ושי. בשעות הפנאי, כשיש לי שעות פנאי, אני אוהבת להתעסק ביצירה או לשחק באייפון. התקווה הכי גדולה שלי היא שגלעד שליט יחזור הביתה בשלום".

האג'נדה שלי: "אני חושבת שאף אחד מאיתנו לא צריך לשבת בחיבוק ידיים בשום עניין שמעסיק אותנו, ובמיוחד לא בעניין של גלעד שליט. להיפך, אני חושבת שבני נוער צריכים לפעול כמה שיותר ובכך להשפיע על המציאות".

מעריצה את: "להקת כוורת על הטקסט העשיר בהומור, על הלחן שמתאים ב-ד-י-ו-ק למילים, ועל הזמרים המדהימים".
מוטו: Don't worry, be happy.

בחרו בי כי: "יש לי את הנתונים המתאימים להיות מנהיגה, אני נדיבה, מתחשבת, יש לי רצון לתרום לסובבים אותי ואני פועלת לקידום מעמד האישה, לשוויון זכויות בין כל אחד ואחד, לקירוב בין נוער ערבי ונוער יהודי. לפי דעתי, קירוב בדורות הצעירים יביא לשלום והבנה בגיל בוגר".


אילה רז (16)

עיר מגורים: בת ים
בית ספר: "אורט הבונים", כיתה י"א
מגמה: ביולוגיה


אילה רז. הפעילויות החברתיות באות מתוך שליחות. צילום: קובי קואנקס

רק על עצמי לספר ידעתי: "אני יו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית, נציגה במועצה המחוזית, נציגת מועצת התלמידים הארצית של אורט, חלק מקבוצת 'אחריי' - הכנה לצבא, נציגה במועצת קאסטרו, המחנכת למצוינות לימודית".
מי אני: "תלמידת תיכון בכיתת מופת, יש לי אח אחד לקוי ראייה, אני עדיין בתקופת ההתבגרות - ממשיכה לגלות עולמות חדשים ועוד דברים רבים על עצמי, מקווה להיכנס לפוליטיקה, מרגישה תחושת שליחות לייצג כל כך הרבה בני נוער. מאחורי כל הצעדים והפעילויות שבהן אני נמצאת יש חלום".

האג'נדה שלי: "כמו שנאמר 'ההתרגלות לייאוש גרועה מהייאוש עצמו'. אנחנו, הנוער, הולכים להוביל את עתיד המדינה. הכל בידיים שלנו. יש בנו את הכוח לשנות ותחושת הסיפוק של העשייה והנתינה שאני חווה על בשרי היא ענקית. צריך לזכור, בכל נתינה יש גם קבלה ענקית".

מעריצה את: "שמעון פרס ואת אחי המקסים בן".
מוטו: "כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים".

בחרו בי כי: "אני שואפת שבעלי המוגבלויות יתקבלו בחברתנו בלי בעיה. הפעילויות החברתיות שאני שותפה בהן באות מתוך שליחות. אני מרגישה שאני באמת מייצגת את כלל הנוער. יש לי דעות מוצקות בעניינים שונים, ואני בקיאה כמעט בכל נושא אפשרי.

בנוסף, השנה יוצאת משלחת ראשונה לפולין בבית ספרי בזכות יוזמה שלי. אחרי עצומות, כתבות, מכתבים לממשלה, מו"מ עם מפלגות וגופים שונים, הצלחנו להוריד את מחיר המסע מ־6,000 שקל, ל־3,700 שקל. לנושא התרומה החברתית חשיבות גבוהה אצלי. אני רותמת אנשים למאבקים ומשפיעה על דעות האנשים".