פירצה קוראת לתלמיד: ביתכם נפרץ לאחרונה בשעות הבוקר, וממש ממש במקרה גם עיקמתם פרצוף כשהילד שוב איבד את המפתח, יכול להיות שיש קשר בין הדברים. רגע לפני שאתם מטיחים בו ביקורת על חוסר האחריות שלו, תופתעו לגלות שאולי נפלתם קורבן לתופעה מדאיגה הנחקרת בימים אלה במחלק הנוער של מרחב איילון במשטרה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

חוקרי המשטרה חושדים כי תלמידים בחטיבות ביניים, בני 15-14, הם אלה שעומדים מאחורי גל הפריצות באחת השכונות בחולון. על פי החשד, נהגו הנערים לגנוב את המפתחות של חבריהם לספסל הלימודים, להבריז מבית הספר, להגיע לבתי החברים ולגנוב. ארבעה נערים כבר עוכבו ונחקרו, עשר דירות כבר נפרצו בשיטה הזו, ולבית המשפט כבר הוגש כתב אישום נגד נער אחד.


כיתה בשעת שיעור (המחשה). מישהו מהתלמידים התפלח לטובת פריצה

הנחת היסוד היא כי התלמידים, המכירים זה את זה בנסיבות שונות, נהגו לגנוב מתוך תיקיהם של תלמידים אחרים את המפתחות. מאחר שידעו ממי נגנבו המפתחות, הם נהגו להתקשר לבתיהם של החברים שהמפתחות היו שייכים להם. אם גילו שאין בבית איש, עזבו את שטח בית הספר, הגיעו לדירה, נכנסו אליה באין מפריע בעזרת המפתחות, וגנבו כסף מזומן, כרטיסי אשראי ורכוש.

החשש הוא שיתכן מאוד שמדובר בתופעה רחבת היקף, מאחר שבמשטרה התקבלו בתקופה האחרונה דיווחים רבים על אודות פריצות לדירות באיזור מסוים בעיר, שבהן ננקטה שיטה זו.

הנער שהוגש נגדו כתב האישום, זומן לפני יותר משבועיים לחקירה במחלק הנוער במרחב איילון. בסיומה הוא נעצר בחשד שעשה שימוש בכרטיס אשראי שנגנב זמן קצר קודם לכן מדירה בחולון. חוקרי המשטרה הגיעו לחנות למכירת מזון בחולון, שבה על פי החשד רכש הנער סחורה באמצעות כרטיס האשראי.

בא כוחו של הנער, עו"ד שי רודה, משוכנע כי הנער לא קשור לחלק מהמעשים שהמשטרה מייחסת לו. "יש אישורים המעידים כי במועדים ובשעות ההתפרצויות הנער היה בבית הספר", טוען עו"ד רודה. "אני בטוח שבסופו של דבר בית המשפט ייזכה אותו".

נודע כי בתקופה הקרובה צפויים להגיע לחדרי החקירות של המשטרה בני נוער נוספים, תלמידי בתי ספר בעיר שקיים כלפיהם חשד כי הם קשורים בצורה זו או אחרת להתפרצויות לדירות. נערים אלה יצטרפו לשלושה בני נוער שכבר נחקרו בעניין בשבועות האחרונים. בידי החוקרים מידע המתייחס להתפרצויות לקרוב ל-20 דירות בחולון בתקופה האחרונה. המשטרה מאשרת שבעניין מתנהלת חקירה, שהחלה סמוך למעצרו של הנער שנחשד בשימוש בכרטיס האשראי הגנוב.

מורה בבית ספר בחולון מביעה חשש מפשע מאורגן של תלמידי בתי ספר בעיר. "אם אכן יגלו שזו תופעה, מדובר כאן בדבר עצוב ומטריד", אומרת המורה, "ולא רק בגלל הפגיעה הקשה במערכת הערכים של תלמידינו. קשה מאוד לחשוב על כך שתלמידים מנצלים לרעה את האמון שרוחשים להם חבריהם לספסל הלימודים, ופוגעים בהם בצורה כה קשה".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".