סיגריות, שתייה, ואת מה שיש בקופה: אדם ששדד תחנת דלק בחולון, ניסה לטעון כי לא היה באיזור השוד בעת שאירע, אלא שאיכון הטלפון הנייד שלו הראה אחרת. השבוע נגזרו עליו שלוש שנות מאסר. האיש הגיע לחנות "yellow" בתחנת הדלק פז בחולון בשעת לילה מאוחרת לפני חודשים מספר. בתחילה ביקש שלוש קופסאות סיגריות, אך במהרה הפכה הקנייה לשוד. האיש אמר למוכר: "אתה בחור צעיר, תשמור על עצמך, תביא את כל הכסף מזומן שיש". הוא יצא מתחנת הדלק עם שלושת קופסאות הסיגריות ו-2,820 שקל.

כאשר נתפס בעזרת מצלמות האבטחה בחנות, הוא טען כי בשעת האירוע ביקר אצל אמו, המתגוררת בבית אבות בחיפה. אולם עדויות שונות, ביניהן זו של עובדת סוציאלית, שהעידה שהבן הגיע לבקר את אמו ביום אחר, ערערו את גרסתו. לאחר שהוזמן איכון לטלפון הנייד שלו, נמצא שאכן שהה באותן שעות באיזור תחנת הדלק בחולון.

לאחר שהורשע, ביקש איחוד תיקים עם משפט נוסף שהתנהל נגדו באותה עת בחיפה. מתברר שפעל במתכונת דומה חודש וחצי לפני כן בתחנת דלק בחיפה, ששדד בה שתי קופסאות סיגריות ו-2,000 שקל. הנאשם, שעד אז לא היה לו עבר פלילי, ניסה להסביר ששדד מאחר שהיה שרוי בדיכאון לאחר פרידה מאשתו, שהתחתן איתה זמן קצר לפני כן.

השופט צבי גורפינקל קבע בגזר הדין: "לא מן הנמנע שניתן היה להתחשב בנסיבותיו האישיות של הנאשם, אילו נטל מיד אחריות למעשיו, הודה במעשים, וביקש את רחמי בית המשפט".

על השודד נגזרו שלוש שנות מאסר, והשופט נימק את החלטתו בכך ש"יש להוקיע את התופעה שהפכה נפוצה, של שוד תחנות דלק באישון לילה, תוך הפעלת אימה ופחד על המוכר, ומלחמה בתופעה זו, שאינה נדירה עוד, יכולה להיעשות רק באמצעות הטלת עונשים מכאיבים".