הקפצה בבקבוק: תושב האיזור שביקש לגלות אזרחות למופת, העמיד את אנשי מחלקת הביטחון של בית חולים "וולפסון" על הרגליים. האיש, שזהותו אינה ידועה, החליט בסך הכל להחזיר את קופסת בדיקת השתן הריקה, מאחר ולא עשה בה שימוש, אך הפעיל נוהל חירום בשל מעשהו.

* בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

בשעות הבוקר של יום רביעי שעבר דיווחה אחת ממזכירות משרד מנכ"ל בית החולים לאנשי מחלקת הביטחון כי על אחד מדברי הדואר שהגיעו למשרדה לא רשומים כלל פרטי השולח.

אנשי מחלקת הביטחון הנחו את המזכירה ואת עובדי משרד הדואר שלא לגעת בחבילה ובמקביל, התייצבו במקום תוך דקות ספורות על מנת לבחון את החפץ החשוד מקרוב. מכיוון שהבחינו כי החבילה שלפניהם אינה מזוהה בשום דרך, החליטו, וזאת בהתאם לנוהל המקובל, להרחיק מהאזור את העובדים השוהים בו. במקביל, הזעיקו למקום חבלן מתחנת משטרת מרחב איילון.

בנוסף לכך, ועד להגעתו של החבלן, הונחו מאבטחי בית החולים לנקוט במשנה זהירות ולדאוג שאף לא אחד יתקרב לאזור המשרדים, וכן להיות ערניים לגבי דמויות חשודות המסתובבות בשטח בית החולים ובמחלקות השונות.

מספר דקות לאחר שהוזעק, הגיע לבית החולים החבלן המשטרתי. הוא נכנס אל המשרד בו נמצאה החבילה, ובעזרת האמצעים המיוחדים שברשותו, בחן את החבילה. לאחר זמן קצר הודיע החבלן לאנשי מחלקת הביטחון כי אין חשש שהחבילה שבידיו מכילה חומר נפץ או חומר מסוכן אחר.

מיד לאחר מכן פתחו אנשי בית החולים את החבילה והופתעו לגלות כי בתוכה נמצא בקבוק פלסטיק. הוא מהסוג המחולק למאושפזים בבית החולים, הנדרשים, בשל מצבם הרפואי, לאגור את השתן הנפלט מגופם. הגילוי המפתיע העלה חיוך על פני הנוכחים במקום.

ההערכה היא, כי מי ששלח את החבילה הוא אדם שאושפז בעבר בבית החולים, שהחליט להחזיר את הבקבוק, כצעד של מעשה טוב, מאחר ולא ביצע בו שימוש.

מבית חולים "וולפסון" נמסר בתגובה: "האירוע התרחש במשרד הדואר שלנו. הגיעה מעטפה בלתי מזוהה בשק הדואר הנכנס, ומכיוון שדבר הדואר היה בלתי מזוהה נקרא איש הביטחון של בית החולים, אשר החליט להזעיק את המשטרה. חבלן המשטרה הגיע במהירות, בדק את המעטפה ואכן התברר כי מדובר במיכל פלסטיק שהוחזר לבית החולים".