חברים, תתפסו את הגנב: סרטון שהופץ ביו- טיוב ובפייסבוק, ובו נראה צעיר גונב תיק בתחומי המכון הטכנולוגי בחולון, גרר אחריו 25,000 צפיות תוך יומיים ותגובות רבות. יוצר הסרטון, שי מרסי, אומר: "לא תיארתי לעצמי שתהיה כמות גדולה כזו של צפיות במהירות הזו, זה משוגע לגמרי".

* בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר, לאחר הפסקה משיעור שנערך במכון הטכנולוגי בחולון, נכנסו הסטודנטים חזרה לכיתה, ולהפתעתם גילו כי ארנקה של אחת הסטודנטיות נגנב, וכן תיקו של שי מרסי, סטודנט לעיצוב במכון. התיק הכיל מחשב נייד, 400 שקל, מכשיר mp3, ומסמכים חשובים אחרים. "בסוף השיעור גיליתי שהתיק שלי נעלם", נזכר שי, "באותו הזמן, צלצל מישהו לבחורה שנגנב לה הארנק, וסיפר כי מצא אותו זרוק בנתיבי איילון. באותו רגע הבנתי שהתיק שלי נגנב ולא מדובר בבדיחה או במישהו מהמכון".

שי החליט לנסות לאתר את הגנב בעצמו. הוא פנה למצלמות האבטחה של המכון וחיפש אחר דמות חשודה. לתדהמתו, הוא ראה בקלטת בחור צועד עם שני תיקים, מכיוון הכיתה שבה למד, וזיהה כי אחד התיקים הוא התיק שלו. שי לקח עותק של הקלטת, ובעזרת חברתו יצר סרטון שאותו העלה לפייסבוק וליו- טיוב.

בסרטון, שנקרא "עקצו לי את החיים" , ניתן לראות בבירור יחסי את דמותו של הגנב הצועד. שי ביקש עזרה מכל מי שאולי מכיר ומזהה את הבחור. הסרטון הפך ללהיט, וחברים רבים בפייסבוק עשו קישור לסרטון. תוך יומיים צפו בו 25 אלף איש, והוא הפך לאחד הסרטונים הנצפים ביותר באותו שבוע.

בעקבות העלאת הסרטון אמר שי: " יש לי שני שמות של חשודים, שאנשים יצרו איתי קשר וסיפרו לי שהם מזהים. אני העברתי את המידע למשטרה ומחכה כעת לתשובה. כשיצרתי את הסרטון חשבתי שיהיו כמה חברים שיעבירו את זה הלאה, מקסימום 200 צפיות. לא תיארתי לעצמי שזה יעבור במהירות הזו בין כל כך הרבה אנשים".


מהמכון הטכנולוגי נמסר בתגובה: "HIT מכון טכנולוגי חולון משקיע מאמצים ומשאבים רבים, סמויים וגלויים באבטחת הקמפוס, המשרדים, הסדנאות, המעבדות וכיתות הלימוד. כחלק ממערך האבטחה, פזורות מצלמות אבטחה ברחבי הקמפוס. להערכתנו, השקעה זו הביאה לכך שמספר מקרי הגניבה במכון מצומצם ביותר. יש לזכור שמדובר באלפי אנשים המתנהלים מידי יום ברחבי הקמפוס.

"מאחר וישנם אירועים שונים ברחבי המכון, אין אנו מוציאים מכלל אפשרות שמדובר בגורם חיצוני שנכנס למכון. לגופו של עניין, שי מרסי קבל סיוע מיידי ממנהל המשק והאחזקה, שהעבירו לידיו הקלטה של מצלמת האבטחה בזמן האירוע, בנוסף נשלח מייל לכלל עובדי המכון עם תמונה על מנת לבדוק אם מישהו מזהה ומכיר את האדם המופיע בתמונה".

תגובת המשטרה: "הגנב טרם אותר, ולא הוגשו לנו תלונות לגבי גניבות במקום, לא באותו יום ולא בימים אחרים".