ג'ינג'ית מעוררת סערה בבית הספר: הורים ותלמידים בבית ספר בחולון הופתעו לגלות לפני כחודש שחתול הפך להיות תלמיד מן המניין בבית הספר. "מנהל בית הספר החליט לאמץ חתול והפך אותו לדייר של קבע בבית הספר", אומרת אמא לתלמיד.

* בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

"חתולת רחוב ג'ינג'ית, שעברה חיסון וקיבלה את השם שלומית. בהתחלה היתה התלהבות. כששאלנו את המנהל אם זה מותר על פי החוק ומה בכלל הרעיון בלהכניס חתול, הוא אמר שיש לו אישור, ושהחתול נמצא בבית הספר כדי לעזור לילדים לגלות סבלנות כלפי בעלי חיים".

למי מפריע שחתול משוטט בבית הספר?
"לאט לאט הסתבר שיש לא מעט ילדים שפוחדים מהחתולה. היא מסתובבת בכיתות ובחצר, נכנסת לחדרי השירותים ויש לא מעט ילדים שפוחדים מחתולים. יתרה מזאת, יש ילדים אלרגים. הבן שלי חזר הביתה עם שקדים נפוחים. כשהגענו לרופא הוא שאל אם הילד התקרב לחתול, כי הוא אלגרי לחתולים. הרופא נתן לי אישור בכתב שהילד אלרגי לחתולים.

"כשפנינו למנהל בית הספר בדרישה שיוציא את החתולה כי יש ילדים שפוחדים או אלגרים, הוא אמר שהם ילמדו להתמודד עם החתול, ומי שאלרגי שלא יתקרב. הילד לא מתקרב לחתולה, היא מתקרבת אליו".

מנהל בית הספר מסר בתגובה: "המתלוננת מדברת בשם עצמה בלבד. כמה הורים פנו אלי בעניין החתולה, ובשיחה עמי שינו את גישתם. אעשה ניסיון נוסף להידבר עם המתלוננת, על מנת להכניס את המקרה לפרופורציות הנכונות. הניסיון שלה לתאר אווירה של פחד בקרב התלמידים מנותק מהמציאות, ההיפך הוא הנכון. תלמידים רבים מתעניינים בחתולה ומבקשים את קרבתה.

"החתולה הוכנסה לבית הספר בהתייעצות עם מומחים בתחום במשרד החינוך. יידעתי גם את מנהלת האגף לחינוך יסודי במינהל החינוך.

"החתולה חוסנה ונמצאת במעקב וטרינרי. היא משוטטת בסביבת המזכירות או בחצר בית הספר, ובהפסקות נמצאת במשרדי עם קבוצה גדולה של תלמידים המעוניינים בקרבתה.

"אין חובת קירבה ומגע עם החתולה, וכל תלמיד שמביע חשש זוכה להתייחסות מהירה שלי ושל הצוות. לשמחתי מדובר במיעוט שבמיעוט. בנוגע לאישורים הרפואיים שהציגה המתלוננת, נועצתי במי ששימש כווטירנר הראשי של עיריית בת ים, ברופא ילדים ונשים ובפסיכיאטר: בלוטות הלימפה עלולות להתנפח ממאות סיבות. לא מצוין שהחתולה גרמה לרגישות זו.

* הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון"