מחיר האלימות: תושב האיזור שהיכה את אשתו במשך שנים חויב לפצותה ביותר ממיליון שקל. כך קבע באחרונה בית המשפט לענייני משפחה במחוז תל אביב. התושבת, שהתגרשה בינתיים מבעלה, הגישה את התביעה ביחד עם ילדיה, מכיוון שהושפעו אף הם מהאלימות, למרות שלא כוונה נגדם.

במהלך המשפט טענה האישה, שיוצגה בידי עורכי הדין דוריס גולשה נצר ורועי אשכרי, כי במשך כל שנות נישואיהם, נקט בעלה אלימות פיזית ומילולית קשה כלפיה, תוך שהצהיר כי במידה שתרצה להתגרש ממנו, יהרוג אותה. מנגד, הכחיש הגבר טענות אלה, וציין כי הבעיות בחיי הנישואין של השניים החלו בעקבות חזרתו בתשובה. בהקשר זה ציינה השופטת חנה ריש רוטשילד: "מהחומר המצוי בתיק בית המשפט נראה כי אין ממש בטענה זו".

לפני שנים מספר הוגש נגד הבעל כתב אישום בגין עבירות של תקיפה חבלנית ואיומים נגד בן זוג, ובעקבות כך הוא נעצר עד תום ההליכים. במהלך מעצרו, טלפן הבעל מבית המעצר אל רעייתו פעמים ספורות, תוך שהוא מאיים על חייה באומרו: "אפגע בגופך ואגרום שכל חייך יהיו בייסורים ובפחד". בעקבות החלטת בית המשפט, שוחרר הבעל ממעצרו למעצר בית, ונאסר עליו לעמוד בקשר עם רעייתו.

למרות זאת, זמן קצר לאחר מכן, חדר לדירתה של האישה, נכנס לחדר השינה שלה, ובעזרת פטיש הפליא בה את מכותיו לנגד עיני בנם הצעיר של השניים. הנתבע השתמש בכוח ובאלימות, ואף נעץ את אצבעותיו בעיניה של אשתו. נוכחות הבן ותחנוניה של האישה לא הרתיעו אותו, והוא פסק מלחבוט בה רק לאחר שהתעלפה. לאחר מכן, עזב את הדירה ונעל את הדלת, כשהוא מותיר את אשתו שרויה על הרצפה, מחוסרת הכרה ושותתת דם.

כתוצאה ממעשים אלה, נגרמו לאישה חבלות חמורות בכל חלקי גופה, ובעיקר באיזור הפנים. הנתבע הורשע בבית המשפט בעבירות של גרימת חבלה בכוונה מחמירה, איומים והפרת הוראה חוקית, ונגזרו עליו 14 שנות מאסר בפועל.

האישה תבעה מבעלה לשעבר פיצוי של 750 אלף שקל, בגין הנזקים שנגרמו לה בשל האלימות שהפגין כלפיה, בהם נזקים גופניים ונפשיים, וכן בשל הנזקים שנגרמו לילדים. הנתבע ציין כי הוא מודה שלתובעת נגרמו כאב וסבל, אולם, לטענתו התביעה נופחה לסכומים מוגזמים.

בפסק הדין מתוארות תחושותיה של התובעת, כפי שתיארה אותן: "היום אין לי כוחות. יש לי סחרחורת לפעמים. אני חלשה ואין לי מוטיבציה. אם אני יודעת שבעוד כמה שנים אני לא אהיה בחיים, למי אני אעבוד? אני כל כולי מקדישה לטיפוח הילדים".

השופטת ריש רוטשילד קבעה כי הנתבע ישלם לתובעת ולילדיה סכום של 1.2 מיליון שקל, הכולל גם ריבית והצמדה ממועד אירוע האלימות ועד ליום התשלום בפועל. בא כוחו של הנתבע, עו"ד ישראל דור, מסר: "טרם קיבלתי את פסק הדין לידיי, ולכן אין באפשרותי להגיב עליו".