שומר הראש שלי: שוב הושחת שלט בחולון שמופיעה עליו המתעמלת האמנותית האולימפית אירה ריסנזון. מדובר בשלט שריסנזון מפרסמת בו את תחרות "גרנד פרי" בהתעמלות אמנותית, שתתקיים בסוף השבוע. ריסנזון מופיעה בשלט כשהיא לבושה בבגד גוף בעל שרוולים ארוכים.
אין זו הפעם הראשונה ששלטים שריסנזון מככבת בהם, מושחתים בחולון. לפני שנה רוססו שלטי פרסום לספארק המים "ימית", שריסנזון הופיעה בהם חשופת זרועות ולבושה בבגדי ספורט.

* בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

לרגל ה"גרנד פרי" תלתה עיריית חולון בכיכר קוגל שלט ענק המפרסם את התחרות. לפרסום נלוותה תמונה גדולת ממדים של ריסנזון. בימים האחרונים הושחת הצילום, ואנשי עיריית חולון מיהרו לתקנו. ביום שני הוצב השלט מחדש, אולם בבוקר יום שלישי כבר התנוסס חור גדול במרכזו. העירייה התלוננה במשטרה, אבל עד שימצאו המשחיתים, החליטה מחלקת הספורט לא להסתכן, והצמידה לשלט מאבטח, שישמור עליו עד לסיום התחרות בשבת.

"יש חרדים שטוענים שהתמונות הללו לא צנועות", אומר סגן ראש עיריית חולון, חיים זברלו (ש"ס). "אנשים אמרו לי שזה מפריע להם וזה בעייתי, אבל לא ידעתי על כך שהשלט הושחת".

השלטים מפריעים גם לך?
"זה אירוע, ובסוף השבוע הוא ייגמר. לא לגיטימי להשחית, אני לא בעד זה, וצריך שכל אחד יכבד את רעהו, אבל יחד עם זאת אני מסכים שאפשר היה להכין שלטים צנועים יותר.

"בחולון אין מחלוקות בין דתיים לחילונים, אנחנו חיים בשלום, וזאת עיר לדוגמה בנושא. המוטו שלנו הוא 'חיה ותן לחיות', אבל תמיד יש אנשים שהם יוצאים מהכלל. אני לא יודע מי השחית את השלטים, אבל גם הרבנים וגם אני נגד כוחניות".

דמות מצוירת מופקרת
אבל נראה שההתנגדות לא מוגבלת לדמויות נשים בשר ודם. השבוע נודע שגם הלוגו רשת בתי קפה ידועה, שסניף שלה עתיד להיפתח בבניין העירייה, אינו צנוע מספיק בעיניהם של תושבים בעיר. בלוגו מופיעה דמות מצוירת של אישה לבושה בשמלה חשופה, שיושבת על ספל משקה חם. שלט המבשר על הפתיחה המתקרבת מוצב בימים אלה בעירייה, ואף הוא, כך מתברר, הצליח לעורר תלונות.

"צריך להיות אמיתיים וריאליים", אומר זברלו. "בעיני זאת קטנוניות, מה גם שבית הקפה לא יפעל בשבת. בכל מקרה, צריך להתחשב ברגשות הציבור, גם לכאן וגם לכאן, ובעיקר כולנו צריכים לחיות בשלום זה עם זה".

עיריית חולון מסרה בתגובה: "מטבע הענף, המתעמלות לבושות בבגדי התעמלות אמנותית, אולם בכל שנה, וגם השנה, מגלה מחלקת הספורט רגישות, ומקפידה להשתמש בפרסומיה בדמות צנועה ההולמת את האירוע. דמותה של אירה ריסנזון משדרת מקצועיות ואיכותיות. צר לנו כי גורמים עברייניים בחרו להשחית את השלט. מחלקת הספורט התלוננה במשטרה, ואנו מקווים שהעבריינים ייעצרו וייענשו".

לגבי השלט של רשת בתי הקפה, הגיבה העירייה: "בשלב זה מוצבים בבניין העירייה שלטי בד זמניים. איננו קובעים לרשת מסחרית פרטית באיזה לוגו להשתמש וכיצד לפרסם את מוצריה. בכל מקרה, מדובר בדמות מצוירת, כך שגם הטענות על חוסר צניעות תמוהות, בלשון המעטה".

את תגובתה של הרשת לא ניתן היה להשיג.