תושבי אזור, רואים אתכם: המועצה המקומית אזור החליטה לרשת את הישוב במצלמות אבטחה למניעת מעשי ונדליזם ופשיעה. הרעיון עלה בעקבות הצלחת מצלמות האבטחה המוצבות בבתי הספר בישוב כבר עשר שנים. כל בית ספר מרושת ב-30 מצלמות, ונוכחותן הובילה לירידה משמעותית במעשי ההשחתה ובמקרי הפריצה לבתי הספר בשעות הלילה.

"התחלנו בקטן כי היו לנו פריצות והשחתות בלי סוף בבתי הספר", אומר מזכיר המועצה, משה חכים. "כשראינו שזה עובד, החלטנו לרשת את כל הישוב".

המועצה עובדת על הפרויקט כבר שנה וחצי, וליצירת התשתית הוקצו 600 אלף שקל. המצלמות הותקנו על עמודים בתשעה אתרים מרכזיים, כמו פארקים, גני משחקים וצמתים כמו פארק בגין והצומת ליד בית ספר "יוספטל", והן יחלו לפעול בעוד שבועיים. המידע יועבר לחדר בקרה בבניין המועצה.

מטרת הפרויקט, אומר חכים, היא בראש ובראשונה הרתעה. "אם אנחנו מקימים פארק משחקים בשווי 300 אלף שקל, ופתאום מגיע מישהו ומצית אותם, המועצה צריכה לספוג את זה. ברגע שיש מצלמות, אנחנו מונעים מצבים כאלה. כשכולם מודעים לנוכחות מצלמות- כמות הוונדליזם קטנה".

רוב האנשים עימם שוחחנו ברכו על היוזמה. מיכה רוזנשיין (26) תושב אזור אומר: "כמה שיותר אבטחה זה יותר טוב. המצלמות מוצבות ברחוב, וגם ככה אין פרטיות ברחוב, אז אין לי בעיה עם זה. אם זה יכול לעזור, אז אני בעד".