חורף מדליק בחולון, סוער בבת ים: מזג האויר הסוער גרם במוצאי השבת האחרונה להתלקחות שריפה בגן הקקטוסים בחולון ואילו בבת ים גבה החורף נזקים אדירים לרצועת החוף היפהפיה.

חלק מהמסעדות ברצועת החוף בבת ים נפגע קשות מהסערה. המקום נראה אמש כמו לאחר פוגרום.


כך נראית אחת המסעדות בחוף הים אמש. צילום: קובי קואנקס

אפילו ותיקי חוף הים לא זוכרים סערה כזו שהרסה כמעט כל חלקה טובה בחוף. לצד הפגיעה הקשה במסעדות, נפגעו גם חלק מסוכות ההצלה ומה שהיה עד סוף השבוע פיסת חול ים, הפך לשלולית ענקית אחת.


הגלים בדרך אל החוף. מי אמר חורף ולא קיבל? צילום: קובי קואנקס

בעירייה, כך מסר ממלא מקום ראש העירייה, אורי בוסקילה, מתכוונים לפנות לשר הפנים, אלי ישי, שיסייע בתיקון הנזקים. "נכון לעכשיו, במיוחד לאחר שהשקענו בעונה האחרונה כשלושה מיליון שקל בחוף, קשה לנו לראות איך אנחנו פותחים את עונת הרחצה הקרובה ללא סיוע משמעותי".

בחולון עליית מתח גרמה לניצוץ שהצית את את עץ הברוש שסמוך לחוטי החשמל בגן הקקטוסים. כתוצאה מהמגע פרצה שריפה. כוחות כיבוי אש איילון שהוקפצו למקום, דאגו לכבותה תוך זמן קצר ולמנוע אסון, בעיקר בשל קירבת מקור האש לבניין מגורים.

האש שהחלה מתפשטת לכיוון גן הקקטוסים שרפה חלק משיחי הגן. דיירי אחד מבנייני המגורים ברחוב מעלות נכנסו לכוננות פינוי מחשש להחמרה בדליקה, שהחלה בחצות.

שתי כבאיות, כאמור, הגיעו כדי לכבות את השריפה בטרם תתפשט לעבר הבתים, וניידת משטרה חסמה את הכביש. האש כובתה לאחר כחצי שעה והשקט חזר לאזור.

בדיקת המערכת אמש גילתה כי צמרת העץ טרם נגזמה, ועדיין קיימים ענפים שנוגעים בחוטי החשמל ומהווים סכנה להישנות מקרה דומה.

דובר כיבוי אש בחולון, אבי קורדובה, מסר בתגובה: "הסופה התחילה בעמודי החשמל. בכל מערכת החשמל יש בימים האחרונים עליות וירידות של מתח, וזה יצר ניצוצות. עץ שהיה בסמוך לחוטי החשמל ניצת והגענו במהירות כדי לכבות את השריפה. במהלך היומיים האחרונים טיפלנו בקרוב ל-50 מקרים של נפילות עמודים וכבלי מתח, עד כה לא נרשמו אירועים חריגים. גזימת העצים לא קשורה אלינו, אלא לחברת החשמל".

ממוקד עיריית חולון נמסר: "האירוע בטיפול, וחברת חשמל קיבלה הודעה על כך שיש לגזום את צמרת עץ הברוש. ככל הנראה זה ייעשה בימים הקרובים כשיירד הלחץ".

דובר חברת החשמל באזור גוש דן, עינב חשאי, מסר בתגובה: "הסערה הביאה למצב של עשרות פגיעות חשמל במקומות רבים בארץ. חברת החשמל נותנת תיעדוף בראש ובראשונה למצבים של סכנה ממשית כמו חוטי חשמל קרועים או מפגעים בטיחותיים, בשלב השני נעשה טיפול במקומות שבהם אין חשמל, ובשלב השלישי אנו מטפלים ביתר הדברים הסובלים דיחוי. אנו לא זוכרים סופה כזו במשך עשרות שנים. מיום שישי אנו עובדים בסבבים של 12 שעות כדי לטפל בכל הנזקים. אולם, במקרה הזה, מאחר ומדובר על עץ שניצב בשטח גן הקקטוסים, שטח העירייה, תפקידה של העירייה לגזום אותו, ולא של חברת החשמל".