יכול להיות שהנוהל מיושן: בעקבות הכתבה שפורסמה כאן על מרד ההורים בחולון בנוגע לתשלום בעבור מיזוג הכיתות של ילדיהם, הודיע יו"ר ועד ההורים העירוני, קובי מכלוף, שאחרי חנוכה יתכנס הוועד ויבחר נציגות שתטפל בנושא. "הסכמים שנערכו עם הוועד הקודם לפני 15 שנה צריכים להיבדק שוב", אמר מכלוף. "מה שהתאים אז לא בהכרח תקף לגבי היום".

בשבוע שעבר דיווחנו על כך שהורים לתלמידים הלומדים בבתי ספר שונים בעיר, ובכיתותיהם מזגנים בני 15 שנה ויותר, פנו לעירייה בדרישה להחליף את המיזוג, מאחר שאינו עובד. עיריית חולון הודיעה להם כי בהסכם שנחתם עם ועד ההורים העירוני לפני 15 שנה, סוכם שהעירייה תקציב שקל על כל שקל שיגייסו ההורים.

"דורשים מאיתנו 200 שקל לילד או 4,200 שקל לכיתה", אמרו ההורים הכועסים. "שילמנו כשהילדים הגדולים שלנו היו בכיתה א', כי היינו תמימים ולא חשבנו יותר מדי. היום אנחנו לא מוצאים סיבה לשלם, בטח לא במדינת ישראל החמה והלוהטת, שמזגנים בה אינם מותרות".

משרד החינוך מסר בתגובה שהוא אינו מתערב בסדרי העדיפויות של הרשויות המקומיות.

עיריית חולון מסרה שמזגנים לא נמצאים עד עצם היום הזה בתקן ציוד בית הספר שקבע משרד החינוך, למעט באיזורים בעלי מזג אוויר קיצוני, ושהיא מתקצבת מדי שנה מיליון שקל וחצי לרכישת מזגנים ומיגונם ומאות אלפי שקלים לתחזוקה, בהתאם לנוהל שנבנה עם ועד ההורים העירוני. עוד מסרה העירייה שלהשבחת המזגנים יש צורך בהשתתפות ההורים.

הורים רבים הגיבו על פרסום הכתבה. "סדר העדיפויות של עיריית חולון לוקה בחסר, וכדאי שמישהו יעשה שם בדק בית", אמר אחד מהם. "ברוב בתי הספר מתקינים עכשיו לוחות חכמים. למה על זה לא מבקשים מאיתנו כסף, כי זו פוזה שהעירייה צריכה לעשות מול משרד החינוך? אנחנו מוותרים על הלוחות החכמים. רוצים תנאים הולמים לילדים שלנו".

היו הורים שהזמינו את ראש העירייה להגיע לכיתות הלימוד של ילדיהם. "בושה וחרפה שבשנת 2011 יש ילדים שלומדים בתנאים כאלה, בכיתות ישנות ובלי מיזוג", אמרו.