הריח הרע הגיע עד בית המשפט: בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון הרשיע לאחר ארבע שנות משפט בעל חנויות לממכר דגים בעיר, בניהול חנויותיו שלא על פי חוק רישוי העסקים ובניגוד לתקנות בריאות הציבור, וחייב אותו בקנס של 20 אלף שקל. מדובר בשתי חנויות דגים גדולות, הנמצאות בסמיכות זו לזו במרכז חולון.

שבע בדיקות וטרינריות שנערכו בהן מטעם עיריית חולון לאורך שנה, חשפו שורה של ליקויים חמורים, בהם: שיווק מוצרי דגים בלי תאריך, החזקת ביצי דגים מצוננות בלא קירור, עומס יתר בבריכת הדגים, שהוביל לתמותת דגים, ומכירת דגים קפואים בתפזורת בלי סימון. בנוסף נמצא כי בתי העסק לא היו נקיים, פסולת דגים היתה פזורה בכל עבר והעסק וציודו לא תוחזקו כראוי.

בעל החנויות טען להגנתו כי תנאי החוק והתקנות נתונים לפרשנות סובייקטיבית, כי הדרישות שהופנו אליו עקב הביקורות אינן עולות בקנה אחד עם תוכנן של התוכניות שאושרו במתן הרישוי לעסק.

השופטת ריבי צוק הרשיעה את בעל העסק, לנוכח תוצאות הבדיקות שערכו הווטרינרים של העירייה בבתי העסק, והטילה עליו קנס של 20 אלף שקל. בשנים שחלפו מאז הוגש כתב האישום, נסגר אחד מבתי העסק, והעסק האחר קיבל רישיון לאחר תיקון הליקויים.

הווטרינר העירוני של עיריית חולון, ד"ר אורי ברטמן, אמר: "מדובר בכתב אישום חמור במיוחד, המתייחס לשני עסקים שונים, אשר פעלו לאורך תקופה לא מבוטלת בלא רשיון עסק, לאחר שהרשות סירבה לחדשו. ביקורות חוזרות ונשנות שערכנו במהלך שנה, העלו ליקויים חמורים".

בעל העסק מסר בתגובה: "כמובן שאערער. השופטת לא התייחסה לדרישות המשתנות של הווטרינרים, ולא נגעה בנקודה הזאת בפסק הדין. הווטרינרים אמרו לי לעשות דבר מסוים, עשיתי, ואז נתנו לי הוראה אחרת. ההוראות המשתנות הן מבחינתי כל התיק.

"אנחנו עובדים שם 18 שנה, וברוך השם אין לנו תלונות מאף אחד. לפי פסק הדין, זה נראה כאילו אנחנו חנות שמוכרת לאנשים, חס וחלילה, נבלות".