70 שנים עברו מאז שהתאחדו חמש השכונות הראשונות- גרין, מולדת, אגרובנק, קריית עבודה ושכונת עם למועצה מקומית אחת- חולון. כל זה היה בשנת 1940 ולאחר עשור הפכה חולון לעיר בישראל.

במהלך שבעים השנים השתנתה חולון והתפתחה ללא הכר: כיכרות יפות, גנים, בתי ספר, מוסדות תרבות ואומנות פזורים בשפע בעיר, מספר התושבים גדל ועלה עם השנים וכל גל עלייה שונה מצא את מקומו הדמוגרפי בעיר ושינה את הרכבה.
חולון נתפסת גם כעיר הילדים- הרבה זוגות צעירים בוחרים לגדל כאן את ילדיהם - שפע פעילויות ואירועים לילדים ומבוגרים המושכים קהל גדול לעיר.

יש לציין כי ראשיתה של חולון היתה בהררי חול שכיסו כל חלקה- כמו ים זהוב ללא טיפת מים, עץ או כביש.
אט אט התיישבו אנשים בחולות וההתיישבויות הפכו לשכונות. השכונות תפקדו עצמאיות עד כמה שאפשר עד שלימים התאחדו למועצה מקומית אחת- חולון.

חולון היא עיר הולדתי. בה למדתי, חונכתי ובה עוברת עליי ילדותי. בואו ואקח אתכם לסיור וירטואלי:
בעיר שכונות ישנות וחדשות, מרכזי ספורט (ימית 2000, בריזה, הקאנטרי קלאב ועוד..), פארקים (פארק פרס) שמרחבי הדשא מזמינים את התושבים לנפוש, מפלי מים, מוזיאונים וביניהם מוזאון הילדים שהוא חלק מהפיכת העיר לעיר הילדים, בו חווים חויות חושים מעוררות, כמו:" דיאלוג בחשכה והזמנה לשקט בהם נחשפים לעולמם של חרשים ועוורים-אילמים, חוויה בלתי נשכחת.

קרית פנחס אילון היא שכונה חדשה המשלבת בתוכה קניון, שדרת דקלים, המדיטק- ספריה עיונית וממוחשבת הגדולה ביותר במזרח התיכון, הכוללת אולמות לכנסים ותיאטרון וסינמטק. צמוד אליו שוכנת יצירת הפאר של חולון והיא מוזיאון העיצוב אותו תכנן האדריכל המפורסם רון ארד.מוצגות בו תערוכות מתחלפות בסגנונות שונים והוא נחשב כאחד מפלאי תבל.

חולון השתנתה בצורה ניכרת. בסיור ברחובות ניתן להתפעל מהבניה, הארכיטקטורה, שירותי הרווחה (מוזיאון הבובות שעוזר לתקשר עם ילדים חריגים, בגובה העיניים- מרכז חוויתי תרבותי לילדים בגיל הרך ומוזיאון קריקטורה וקומיקס- היחיד מסוגו בארץ).

בעיר גם 15 מועדוני גיל הזהב, לגמלאי העיר ובית אבות משען. מה אומר ומה אוסיף, חולון כוללת בתוכה פנים רבות.

גם הוריי נולדו בחולון והם זוכרים יותר ממני איך התפתחה וגדלה העיר. אני מאחלת לעיר ולעומד בראשה, מר מוטי ששון, המשך צמיחה ועשייה פוריה, שנמשיך להנות ממה שיש לעיר להציע ולא נפסיק את העשייה הנמרצת הזו.

זוהי הזדמנות לומר "תודה" לוותיקי העיר שפעלו ועמלו כדי להפוך את חולון למה שהיא כיום. אאחל לכם בריאות והמשך עשייה מהנה!