בזכות המתנדבים: חייה של ברבי, גורת כלבים בת חודשיים, שננטשה וספגה בעיטות, ניצלו הודות לניתוח מיוחד. מי שעמדו מאחור הצלתה היו חברי עמותת "חבר למען הכלבים" בחולון.

לפני כשבועיים נמצאה ברבי, גורת רוטוויילר, על ידי חברי עמותת חבר, עמותה המאפשרת לאמץ כלבים שיועדו להמתה בחולון, ששהו באותה העת בערב התרמה במועדון הבארבי בתל- אביב.

במפגש הראשוני עם הגורה חברי העמותה שמו לב שמשהו לא בסדר, והנשימות שלה לא סדירות. בתחילה, הם ייחסו את התנהגותה לטראומה, שככל הנראה חוותה כתוצאה מנטישתה, אולם מצבה לא השתפר גם בהמשך. רחל סלית, מנכ"ל העמותה, מספרת "במשך השבוע וחצי שבו ברבי שהתה אצלנו בכלבייה הנשימות שלה לא היו סדירות, והיא לא התנהגה כמו כל גורה אחרת, אלא הייתה חסרת חיים ואדישה".

ברבי הגיעה לד"ר גיורא היימן שביצע בדיקות מקיפות כדי להבין מה בדיוק הבעיה. הסתבר שברבי הייתה במצב רע הרבה יותר מכפי ששיערו חברי העמותה, הסרעפת שלה נקרעה והיא סבלה משברים בצלעות כתוצאה ממכה חזקה. המכה, על- פי ההשערות, נגרמה כתוצאה מבעיטה רצינית בצלעותיה, ייתכן על-ידי בעליה הקודמים או על- ידי עובר אורח ברחוב שהחליט להתעלל בה.

"הכלבה הגיעה אלינו עם מכה שחטפה ככל הנראה שבועיים- שלושה קודם לכן. זה לא נראה כמו מכה כתוצאה מתאונת דרכים כי עוצמתה כה גדולה, שאם אכן היה מדובר בתאונה היא לא הייתה יוצאת מזה. יש להניח שהמכה נגרמה כתוצאה מבעיטה בעוצמה גדולה", אומר ד"ר היימן.

ברבי נאלצה לעבור ניתוח, אך היה קשה להעריך האם היא תצא ממנו. לדברי ד"ר היימן העניין המרכזי היה משך הזמן שעבר מרגע קבלת המכה לשלב הטיפול, "מכיוון שהסרעפת נקרעה, אז איברים פנימיים בבטן החלו לזוז לכיוון חלל בית החזה. אם מאתרים מצב כזה ביום הפגיעה, אין שום בעיה, ובדרך כלל זה מסתדר בקלות. כאן, עבר זמן רב מרגע הפגיעה, והאיברים הפנימיים החלו להתחבר במקומות הלא נכונים".

רחל ושאר חברי העמותה בילו את ליל הניתוח בציפייה דרוכה ובתפילות, שככל הנראה סייעו, והניתוח עבר בהצלחה. ד"ר היימן מייחס את ההצלחה גם למזל ולא רק לשכל, "לדעתי, בניתוח, אלוהי החיות היה איתה ולא רק אנחנו. היינו ארבעה רופאים וזה היה מדהים לראות שגם "כרישים וותיקים" כמונו שראו הרבה מקרים, מתרגשים וצוהלים כשברבי החלה לנשום בעצמה".

הכלבה האמיצה יצאה מחדר הניתוח ביום שני ולאחר התאוששות היא כבר מקשקשת בזנב ונובחת בהתלהבות. ביום שלישי היא הגיעה לבית אומן שבו תשהה עד שתחלים לחלוטין ולאחריו תחזור לכלבייה כדי למצוא לה בית מאמץ.

ניתן לאמץ כלבים נוספים בעמותת חבר הנמצאת ברחוב דרך השבעה 1, אזור (מול בי"ס מקווה ישראל).
בימי שישי פתוח בין השעות 11:00-13:00, ובימי שבת 11:00-15:00. מחיר סל אימוץ הוא 550 שקל כאשר כל הכלבים מחוסנים.