הקוד האתי נשאר במגירה: מעדויות שהגיעו למערכת עולה כי מורה בבית ספר בחולון איבד שליטה במהלך שעור, והרביץ לכאורה לאחד התלמידים לעיני הכיתה. "היה בכיתה בלגן, והוא לא ממש הצליח להשליט סדר", מספר אחד התלמידים.

"הוא עמד עם הגב לכיתה וכתב משהו על הלוח. התלמיד ניגש לשאול אותו שאלה ונגע לו בקצות השיער בעורף. פתאום הוא הסתובב, ובהתקף זעם שלא היה ברור לאף אחד מאיתנו, תפס את הילד בצוואר וגרר אותו לכאורה לאורך כל הכיתה. הילד נפל על הרצפה והמורה לא הפסיק. הוא נתן לו בוקס בבטן ובעט בו. כל התלמידים קמו, והתחלנו להפריד ביניהם. פחדנו שזה ייגמר באסון. זה היה מפחיד, ואף פעם לא ראינו את המורה הזה מגיב בצורה כזו".

"זה מורה שאנחנו מדברים איתו תמיד בצורה חברית", מספר תלמיד אחר. "יש לו ראש קצת אחר מיתר המורים, אבל אף אחד מאיתנו לא חשב שהתקשורת הזו בינינו יכולה להגיע למצב כזה. כולנו נבהלנו מאוד. לא העלינו על דעתנו שדבר כזה יכול לקרות".

הוריו של הילד הנפגע לכאורה בחרו שלא להתלונן במשטרה, ולתת לבית הספר לטפל בנושא. אביו של הילד אמר: "זה מקרה חמור מאוד, ואסור שמקרים כאלה יקרו שוב. לאחר מחשבה מעמיקה מאוד החלטנו שלא להתלונן במשטרה, מתוך הבנה שבית הספר פועל מול המורה בצורה המקובלת. המקרה דווח למשרד החינוך, ועל פי הבנתי המורה נקרא לשימוע".

"התגובה הראשונית שלנו היתה סלחנות ורחמנות כלפי המורה, הסביר האב, "הוא התנצל בפני הבן שלי ליד כל הכיתה, ואף חיבק אותו, ועדיין לא ניתן לשיקולי רחמים לעבור על המקרה הזה לסדר היום. אני מקווה שתוצאות השימוע יהיו מקצועיות ורציניות. לא ברור לי מדוע המורה ממשיך ללמד בכיתה ובבית הספר עד לשימוע. מדוע משרד החינוך לא נתן הוראה להשעות אותו עד לשימוע?"

עוד אמר האב: "משיחה עם הנהלת בית הספר קיבלנו תחושה שהמקרה מטופל בצורה הרצינית והראויה ביותר, ואני מקווה שכך אכן יהיו הדברים. אני לא רוצה שהבן שלי או כל ילד אחר יגיע למערכת בתחושה של פחד. מדובר בילדים בגיל ההתבגרות, שעושים לעתים מעשי קונדס ושובבות. אם התלמידים לא היו מפרידים בין המורה לבני, זה היה יכול להיגמר באסון. עיריית חולון פרסמה קוד אתי, שמדבר על אלימות של ילדים כלפי מורים, ולהיפך. אני מקווה מאוד שכל המורים קראו את הקוד הזה היטב, ושהציפייה שאלימות של ילדים כלפי מורים תיעלם, תתממש גם להיפך. מקומם של אנשים מבוגרים שלא שולטים בעצמם, אינו במערכת החינוך".

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה: "אנחנו מנועים מלהגיב עד תום השימוע שיערך בשבוע הבא". תגובת עיריית חולון: "המקרה הובא לידיעת הנהלת ביית הספר, שהחליטה לטפל בו במלוא חומרת הדין. כמו כן זומן המורה לשימוע במשרד החינוך, בהתאם לנוהל במקרים מסוג זה. לאחר השימוע ובהתאם לתוצאותיו, תחליט הנהלת בית הספר, בשיתוף מינהל החינוך ומשרד החינוך, כיצד להמשיך ולפעול".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: למורה גרסה שונה על שאירע ולפיכך במהלך הברור, שייערך ביום שני הקרוב, יישמעו הגרסאות השונות ורק לאחר מכן תתקבל החלטה".