אבנים בחצר: תושבים המתגוררים בסמיכות להוסטל בחולון ששוהים בו נערים בעלי צרכים מיוחדים, טוענים שהנערים השליכו אבנים לעבר חצר ביתם. "לפני שבועיים בשעת ערב שמעתי מוסיקה בגינת ביתי ביחד עם בני משפחתי", מספרת השכנה.

"צמוד לבית שלי ממוקם ההוסטל, ובין הבתים מפרידה גדר ברזנט. אולי המוסיקה ששמעתי לא מצאה חן בעיני הנערים או מסיבה אחרת, אבל הם הרימו לפתע את הברזנט והחלו לזרוק אבנים לתוך החצר. נבהלתי מאוד, ומיד הכנסתי את הילדים הקטנים אל תוך הבית. "למזלנו איש לא נפגע. זה לא שלא צריך לטפל בהם, אבל הם מטילים טרור בגינה שלי".

איזה פתרון את מציעה?
"לא להקים הוסטלים סמוך לשכונות מגורים. משרד הרווחה לוקח את האוכלוסיות הקשות ואת והבעיות, ודוחף אותן לשכונות מגורים. הם ראויים לשיקום בקהילה, אבל איך אפשר לקחת שכונת מגורים שיש בה משפחות, ולתקוע לידן נערים חולים? זה לא בית חולים. מה אני, עזרה סוציאלית? משרד הרווחה? המדינה לוקחת ממני מסים, אז שתטפל בהם, ולא תתקע לי אותם בגרון".

הנהלת ההוסטל ומשרד הרווחה מסרו: "זכותם של בעלי מוגבלות ואנשים בשיקום לגור ולהשתלב בקהילה, כל שכן ילדים ונוער, ונעמוד על זכותם זו. יחד עם זאת הודיע מפעיל ההוסטל על כוונתו לסיים את פעילותו בסוף שנת הלימודים, בלא קשר למקרה"