ברינה יקצורו: ילדי הגנים מאשכול יהלום והוריהם השתתפו לאחרונה בפעילות המכוונת לחזק את הקשר של הילדים וההורים לאדמה ולסביבה בחווה החקלאית. לטקס הזריעה הגיעו כ- 300 הורים וילדים מ- 5 גני ילדים השייכים לאשכול יהלום, בהנהלתה של טובה זיסר ובפיקוח המפקחת מירית כהן ממשרד החינוך.

הטקס כלל שירה של מקהלת הילדים מאשכול יהלום, דברי ברכה, פתיחת תלמים בשדה על ידי טרקטור וזריעה של החיטה. כל ילד קיבל שקית של זרעי חיטה ויחד עם הוריו הם צעדו אחרי הטרקטור וזרעו .לאחר טקס הזריעה התקיימה פעילות של הורים וילדים ב-4 תחנות שונות, שכללה הכנת שקית ריח מצמחי תבלין, רדייה במכוורת, כולל טעימות דבש, הכנת עציצים אישיים.

היום כולו אורגן על ידי החווה החקלאית, המנוהלת ע"י יצחק דגן ובאחריות הקרן הקיימת לישראל, הפיקוח על החקלאות במחוז ת"א ומשרד החינוך. כמו כן, הוכנה פעילות מובנית לכל הגנים בנושא החריש והזריעה כפי שמופיע במקורות על ידי עמותת 'פנים' במסגרת התחדשות יהודית בחולון.

תהליך הקציר של החיטה שנזרעה ייערך לקראת חג שבועות בו יגיעו ההורים והילדים של 5 הגנים לקצור את החיטה שגדלה. במהלך השנה עד לקציר יגיעו הילדים עם הוריהם לעקוב אחר החיטה הצומחת.