מהמקום הכי נמוך: תאגיד המים "מי שקמה" יוצא בקריאה לתושבים: אל תשליכו מגבונים לחים לאסלה. השלכת מגבונים לחים לאסלה מזיקה לסביבה, בניגוד לניר הטואלט שמתפרק במים המגבונים הלחים אינם מתכלים וגורמים לסתימות בצנרת הביוב של הבניין, למפגעי ריח ולדליפות בצנרת הביוב העירונית.

תאגיד המים והביוב מי שקמה המשרת כ-200 אלף תושבי חולון ואזור קורא לצרכניו לגלות אחריות ולא להשליך מגבונים לחים לאסלה.

לדברי רו"ח זוהר נוימרק יו"ר הדירקטוריון של התאגיד "בניגוד לניר הטואלט שמתפרק במים מגבוני הבד ולא משנה מאיזה בד הם עשויים לא מתפרקים, שטיפתם באסלה מובילה לסתימות קשות במערכת הניקוז. המגבונים מאחר ואינם מתכלים הם נערמים לכדי כדור גדול היוצר גוש חוסם, החסימה הזאת גורמת לפריצות ביוב ולזיהום מי התהום כתוצאה מכך וכן גורמים לנזקים למשאבות ולמערכות הביוב".

"השימוש במגבונים הפך להיות חלק מחיי היום יום שלנו והם משמשים אותנו כמעט לכל מטרה החל משימוש לצרכים היגייניים ועד ניקוי חלונות, הסרת כתמים מבגדים וניקוי המקלדת. כך שלפעמים מתוך הרגל או חוסר ידע אנו משליכים את המגבונים לאסלה.

"כאשר מדובר בסתימות בתוך מערכת הבניין, על התושבים לתקן את הסתימה על חשבונם אך כשהסתימות מתרחשות בצנרת הציבורית התאגיד מתקן אותם כמובן על חשבון כספי התושבים כך שהתושב נפגע פעמים: גם סובל מאי נוחות ומבעיות תברואתיות וגם משלם על התיקון, אז לא חבל?".

בתקווה שלא יזרקו את הפנייה הזו לאסלה.