סוף ל"אחווה": 60 גמלאים מחולון חרדים בימים אלה לגורל המועדון החברתי שלהם, בשכונת נווה ארזים. הגמלאים משתתפים מזה שנים ארוכות בפעילות המתקיימת במועדון ברחוב דבורה הנביאה בעיר.

הגמלאית יפה אביזוב (71), אחת הפעילות המרכזיות במקום הביעה דאגה השבוע: "למיטב ידיעתנו, חלקת האדמה עליה הוקם המועדון שייכת לחברת 'עמידר' ואת המועדון מפעילה רשת קהילה ופנאי. כל אחד מאיתנו מטופל בשעות הבוקר בידי מטפלת או מתנדבי הביטוח הלאומי, אך בשעות אחר הצהריים אין לנו תעסוקה. בעת האחרונה, הבנו שעלינו לפנות את המבנה, אולם לא קיבלנו באופן סופי שום פתרון חלופי נוח, ואנו מרגישים שאנחנו נופלים בין הכיסאות".

גורם נוסף המעורה בפרטים הוסיף: "גורמים ב'רשת קהילה ופנאי' אמרו שיש צו הריסה למבנה ובמקום יוצב קרוואן לתקופת השיפוצים. אולם, הגמלאים לא מקבלים תשובות ברורות. הם כתבו מכתב לראש העירייה והסבירו שהם חוששים לגורל המועדון, ולכן ביקשו לעגן את ההבטחה בכתב באופן רשמי. עד היום הם לא קיבלו מענה כתוב. אם יקחו לגמלאים הללו את המועדון, לא יהיה להם לאן ללכת. המתנ"ס של השכונה קטן מדי, והשעות המוצעות אינן מתאימות לגמלאים. האנשים האלה בודדים מאוד, והמועדון בשבילם הוא מקום שמפיג מעט את הבדידות. אי אפשר להשאיר אותם ללא מענה".

מ"עמידר" נמסר בתגובה: "הקרקע אינה שייכת לנו, אלא המבנים בלבד, ואנו משכירים אותם לעיריית חולון, שאינה משלמת לנו שכר דירה. בשל כך, הגשנו תביעה משפטית נגד העירייה. אין בכוונתנו לסגור את המועדון ואין לנו כל עניין בזה. רצוננו היחיד הוא שעיריית חולון תשלם לנו שכר דירה".

מנכ"ל "רשת קהילה ופנאי", דורי בר-ניר, מסר: "בזמנו הייתה כוונה להחליף את גג המועדון בגג חדש, אולם התברר שהמבנה כולו עשוי מאסבסט ועל כן אין טעם בהחלפת הגג בלבד. נבחנה אפשרות לחיפוי הגג והקירות, אך התברר שהנדסית זה בלתי אפשרי. אנחנו בהחלט מודעים לחששם של חברי המועדון, וברצון רב היינו מעבירים אותם למבנה אחר, לו היה בנמצא. בשום מקרה ובשום אופן לא נשקלת סגירתו של המועדון, ועל כך ניתנת בזה התחייבות חד משמעית של הרשת. פעילות המועדון ברוכה ואין לנו כל כוונה להפסיקה".

מעיריית חולון נמסר: "אין בכוונת העירייה לסגור את מועדון הגמלאים וכל מי שטוען כך, טועה ומטעה. נכון הוא שמתנהל כיום הליך משפטי מול 'עמידר' בגין התשלום המגיע להם, לטענתם, על הנכס. נושא זה יתברר בבית המשפט, אך הוא אינו נוגע לתפקוד מועדון הגמלאים".