מים גנובים ימתקו? תאגיד המים העירוני בחולון ובאזור, "מי שקמה", הכריז בשבועות האחרונים מלחמה נגד גנבי מים, המתחברים שלא כדין למערכת המים העירונית, והחל להתלונן נגדם במשטרה. בחצי השנה האחרונה גילו פקחי התאגיד במהלך סיורים שערכו בחולון, עשרות מקרים של גניבות מים באמצעות חיבורים בלתי חוקיים. החיבורים תועדו ונותקו, ותלונות הוגשו למשטרה. לכל המשתמשים הבלתי חוקיים ישלח בקרוב חשבון ובו דרישה לתשלום מלא של צריכת המים.

"מי שקמה": "כשההתחברות הבלתי חוקית היא חיצונית לצנרת המים, לרוב אנו מגלים זאת בזמן קריאת המונים ובמהלך הסיורים היזומים שלנו. פעמים רבות אנו מגלים חיבורים לא חוקיים בעקבות עבודות צנרת תת קרקעיות שאנו עושים. חיבורים אלה לא היו מתגלים אלמלא אותן עבודות, מאחר שהם לא גלויים לעין. בסיור שערכנו לפני שלושה שבועות, גילינו במתחם אחד כמה חיבורים לא חוקיים. בעקבות כך הגשנו את התלונה הראשונה במשטרה".

"עוד סופר כי: "גניבת המים גורמת לפגיעה ישירה בצרכנים החוקיים וכן בתאגיד המים והביוב. כל גניבה גורמת לתאגיד הפסד, מכיוון שהוא שילם בעבור המים מראש ל'מקורות', או להקטנת ההכנסות, שהיו מיועדות לשיפור תשתיות המים והביוב בעיר". יו"ר דירקטוריון התאגיד, רו"ח זוהר נוימרק, הוסיף: "'מי שקמה' רואה בחומרה רבה גניבות של מים, במיוחד בתקופה זו של מחסור לאומי".

בעוד שבעבר, כך גם ציינו גורמים במשטרת מרחב איילון, פקדה תופעת גניבת המים בידי אזרחים בעיקר את בת ים, הרי שכיום, בעקבות פרויקט מיוחד, צומצמה התופעה בעיר באופן משמעותי. ביוזמת גזבר העירייה, חיים אברהם, הכריזה העירייה לפני שנתיים מלחמה על מתחברים פיראטים שוצרכו מים באופן בלתי חוקי. שיתוף פעולה הדוק עם המשטרה, שכלל התראות והגשת כתבי אישום, הביא לכך שכיום קיימים רק כמה עשרות מחוברים בלתי חוקיים.

"אנחנו מחפשים דרכים לטפל באותם אזרחים כל הזמן", התייחס השבוע גורם בעירייה לנושא. "במידה שמדובר במשפחות מסכנות באמת, אנחנו מחפשים דרכים אחרות לטפל. במידה שמדובר בסתם מפירי חוק, אנחנו מנתקים להם את החיבור בצורה כזו, שכבר לא משתלם להם כלכלית להתחבר מחדש, בשל הצורך באיש מקצוע".